K U L T U R A

Na wycieczkę, na Rataje!

Kościół na Ratajach  Foto: Jarosław Redliński / popoznaniu.pl

Czy warto wybrać się na turystyczną wycieczkę na Rataje? Poznańscy przewodnicy przekonują, że tak i zapraszają na pierwszy noworoczny spacer.

Jeden z ostatnich działających neonów na Ratajach – Osiedle Jagiellońskie blok nr 1-2Podczas przechadzki będzie można zobaczyć ślady dawnej wsi słynącej z ogrodnictwa. Przewodnicy odpowiedzą też na takie pytania jak: co w tej części Poznania robił szachinszach Iranu, a co bułgarscy i niemieccy osadnicy? Dlaczego właśnie tutaj powstał jeden z największych poznańskich kościołów?

Rataje, to część Poznania, która w ciągu minionych 50 lat zmieniła się nie do poznania. W czasie wycieczki pojawią się zarówno historie związane z dawną wsią Rataje, jak i ciekawostki dotyczące współczesnego oblicza tego poznańskiego fyrtla.

Przewodnicy zapraszają na spacer po dolnym tarasie Rataj, w sobotę 9 stycznia. Popołudniowa wycieczka rozpocznie się o 14:00, pierwsza tura startuje o 10:00. Przewodnik będzie czekał na chętnych na przystanku autobusowym os. Rzeczypospolitej (przy kapliczce), zakończenie przewidywane jest na os. Oświecenia

Spacery odbywają się w konwencji “freewalking tour” – wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Osiedle Jagiellońskie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz