Aglomeracja

Na trasie rowerowej pielgrzymki

Poznańska Rowerowa Pielgrzymka  Foto: K. Superczyński

Uczestnicy jubileuszowej, Poznańskiej Rowerowej Pielgrzymki mają do pokonania 700 kilometrów. Podczas pierwszych dni przejadą między innymi przez Licheń, Łomżę, Świętą Lipkę, czy Gietrzwałd.

Pielgrzymi wyruszyli na swój szlak sprzed Katedry Poznańskiej. Hasłem, który towarzyszy uczestnikom X Poznańskiej Rowerowej Pielgrzymki jest Z Maryją przez Polskę. Wyprawa, której organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, zakończy się w Olsztynie.

Pielgrzymka rowerowa to, poza aktywnością, również rekolekcje i świetna okazja do pogłębienia swojej duchowości, nauczenia się pokory oraz otwarcia się na drugiego człowieka – tłumaczy Konstanty Superczyński, jeden z organizatorów.

Trasa tegorocznej pielgrzymki liczy 700 km i prowadzi między innymi przez Licheń, Łomżę, Świętą Lipkę, czy Gietrzwałd. Pielgrzymi zwiedzą mieszczące się w nich Sanktuaria Maryjne. Celem jest Olsztyn, skąd uczestnicy wrócą do Poznania pociągiem.

W czasie jazdy uczestników wspomaga ks. Mikołaj Graja, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Rusku, który od 2008 roku również bierze udział w pielgrzymkach, jadąc na rowerze.

Z roku na rok pielgrzymka przyciąga nowych chętnych, a wszystko dzięki rodzinnej atmosferze, możliwości poznania malowniczych zakątków Ojczyzny i duchowi modlitwy – podkreślają organizatorzy – atrakcyjna jest już sama forma spędzenia wakacji i połączenia wymiaru fizycznego i duchowego.

Początek Poznańskiej Rowerowej Pielgrzymki to rok 2006. Pierwszym celem trzytygodniowej wyprawy pielgrzymów było Wilno i Obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej. W kolejnych latach uczestnicy pielgrzymowali śladami Jana Pawła II, bł. Karoliny Kózkówny i św. Stanisława Kostki. Zwiedzali też wschodnie Sanktuaria Maryjne, a w ostatnich latach podążali Szlakiem Cysterskim i kierowali się do miejsc bliskich męczennikom polskim.

Poznańska Rowerowa Pielgrzymka (2009)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz