Głuszyna

Na Głuszynie powstaje kompleks ogródków działkowych

Ogródki działkowe na Głuszynie  Foto: materiały prasowe / UMP

Na niezagospodarowanym terenie w sąsiedztwie ul. Przy Lotnisku na Głuszynie budowany jest kompleks Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Powstanie tam 75 działek o powierzchni od 300 do 500 metrów kwadratowych wraz z domem działkowca, miejscami parkingowymi i infrastrukturą techniczną.

Do zagospodarowania jest niemal 46 tys. mkw. Widoczne są już ściany domu działkowca. To obiekt o ciekawym wyglądzie, bo został zaprojektowany jako trzy bryły na planie sześciokąta foremnego. W ramach prac wykonano m.in. fundamenty budynku, mury zewnętrzne, część słupów żelbetowych, nadproża, a także fragment koryta pod drogi oraz wykopy dla robót sieciowych.

Dom działkowca będzie jednokondygnacyjnym obiektem pełniącym funkcję administracyjną dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Największa część budynku pomieści ogólnodostępny węzeł sanitarny, klub seniora z zapleczem kuchennym, pomieszczenie porządkowe oraz magazyn. W średniej bryle zlokalizowana będzie sala spotkań na niemal 50 osób, zaś w najmniejszej – pomieszczenie administracyjne oraz aneks kuchenny.

Do poszczególnych działek będą prowadzić utwardzone alejki o żwirowej nawierzchni. Ogródki zostaną wyposażone w sieć wodociągową i elektryczną. Projekt przewiduje też stworzenie ogólnodostępnych terenów zielonych (m.in. placu zabaw), wyposażonych w elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.  

Wzdłuż ul. Przy Lotnisku zaprojektowano niemal 50 ogólnodostępnych miejsc postojowych, w tym pięć przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W obrębie parkingu zlokalizowano miejsce gromadzenia odpadów (osobno na odpady zielone). Parking oraz teren przy domu działkowca zyskają oświetlenie.

Zakładany termin zakończenia prac budowlanych to ostatni kwartał tego roku.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz