K U L T U R A

Mój Boski Rozwód

"Mój Boski Rozwód" - Krystyna Podleska  Foto:

"Mój Boski Rozwód" - Krystyna PodleskaAktorkę tę znają na pewno wszyscy miłośnicy filmów Stanisława Barei. To właśnie Krystyna Podleska zagrała dziewczynę Ryszarda Ochódzkiego w filmie Miś. Teraz można zobaczyć jej aktorską grę na żywo. Dzisiaj zaprezentuje monodram Mój boski rozwód.

Zapraszamy na ciekawy komediowy monodram w reżyserii Jerzego Gruzy – zachęcają organizatorzy z Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym –cała historia jest wzruszająca i pełna optymizmu.

Poznamy historię kobiety w średnim wieku, którą porzuca mąż, a córka wyprowadza się do narzeczonego. Pustkę bohaterce wypełnia tylko pies i telefon. Musi ona na nowo odnaleźć swoje miejsce na ziemi i sens życia. Przeróżne perypetie kończą się happy endem – udaje jej się odnaleźć w sobie nie tylko humor, lecz także młodzieńczą ciekawość świata, dystans do siebie i innych.

Krystyna Podleska urodziła się w Londynie. Jest absolwentką Webber Douglas Academy of Dramatic Art. Występowała na deskach teatrów brytyjskich i polskich, zagrała też w 11 filmach i 10 serialach. Do Polski na stałe powróciła po śmierci rodziców w 1999 roku. Występowała m. in. W Teatrze Ludowym w Krakowie i warszawskim Teatrze Druga Strefa. Poza aktorstwem zajmuje się tłumaczeniem sztuk teatralnych z języka angielskiego na polski.

Aktorka przedstawi monodram Mój Boski Rozwód w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym w piątek (23.01) o godzinie 18:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz