Aglomeracja

Mistrzostwa Polski w Escape Room

kłódka, escape room  Foto: mohamed_hassan / pixabay.com

Escape Room to fenomenalna rozrywka, łącząca w sobie zamiłowanie do logicznych zagadek i wszelkich intelektualnych łamigłówek, z chęcią przeżycia przygody i wydostania się z tajemniczego pokoju. Zabawa zyskała wielką popularność i rzeszę fanów na całym świecie – także w Polsce. Eliminacje do polskiego finału odbędą się w Galerii Malta, 8 i 9 czerwca.

Pokoje zagadek swoje początki zawdzięczają… grom komputerowym. Miłośnicy wydostania się z wirtualnych zamkniętych sal i pokoi postanowili przeżyć przygodę w rzeczywistości. Dzięki nowoczesnej technologii, współczesne escape roomy to nie tylko konwencjonalne pomieszczenia, w których, używając mózgu, mięśni oraz sprytu, należy znaleźć klucz do wyjścia. Dziś escape roomy to niezwykła scenografia, zmagania się z holograficznymi postaciami, niezwykłe efekty dźwiękowe… Wszystko to sprawia, że doznania są niezwykle realne i niezapomniane. Miłośników zabaw przybywa, escape roomy święcą triumfy, a prawdziwi admiratorzy przygód w zamkniętych pokojach stworzyli ruch sportowy, który błyskawicznie doczekał się międzynarodowych zmagań.

W sobotę i niedzielę w godz. 11:00 – 19:00 w Galerii Malta odbędą się tegoroczne lokalne eliminacje. 60 najlepszych drużyn, wyłonionych na podstawie eliminacji internetowych, będzie miało za zadanie przejść jeden z 2 przygotowanych pokoi zagadek w ciągu 20 minut. Nie będą to jednak zwykłe pomieszczenia, nawet dla miłośników escape roomów! Na terenie galerii zostaną zbudowane 2 identyczne pokoje, inspirowane filmem “X-Men: Mroczna Phoenix”, który wejdzie do kin 7 czerwca. W każdym z pokoi rywalizacja odbędzie się jednego dnia.

Escape roomy to nie tylko fantastyczna rozrywka „dla dużych i małych”, ale również rozwijanie zmysłu kreatywnego oraz ćwiczenia z logicznego myślenia! Bardzo się cieszę, że eliminacje do krajowego finału odbędą się właśnie w Galerii Malta. Gwarantujemy wszystkim widzom doskonałą zabawę na widowni, jak również wiele innych niespodzianek. – zaprasza Lech Polański, dyrektor centrum.

Oprócz doskonałej zabawy podczas kibicowania drużynom, na gości Galerii Malta czekają liczne atrakcje. Po zakończeniu mistrzostw wszyscy Klienci galerii będą mogli zwiedzać pokoje i dzięki temu choć przez chwilę poczuć się jak zawodnicy. Escape roomy będą udostępnione Klientom do 15 czerwca. Aby dostać się do pokoju, nie trzeba rozwiązywać skomplikowanych zagadek. Wystarczy tylko zrobić zakupy za minimum 10 zł, okazać paragon i odebrać bilet, upoważniający do zwiedzania mistrzowskich escape roomów.

Użyte w artykule zdjęcia: mohamed_hassan / pixabay.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz