Aglomeracja

Światowej sławy onkolog z wizytą w Poznaniu

Profesor Robert Thomas  Foto: materiały prasowe

Bezpłatny wykład profesora Roberta Thomasa – uznanego na świecie onkologa z Wielkiej Brytanii odbędzie się w Wielkopolskim Centrum Onkologii we wtorek 11 czerwca. Wydarzenie dedykowane jest nie tylko pacjentom borykającym się z chorobą nowotworową i ich lekarzom, ale także wszystkim, którzy chcą prowadzić zdrowy styl życia.

To pierwsza wizyta tego wybitnego eksperta medycznego w Polsce. Temat spotkania w Poznaniu brzmi „Styl życia i odżywianie w chorobach onkologicznych. Fakty i dowody”. Wykład będzie tłumaczony z języka angielskiego na polski, aby każdy odbiorca mógł w pełni zrozumieć przesłanie profesora oraz zastosować je w swoim codziennym życiu.

Organizatorzy do udziału zapraszają każdego, kto z ust międzynarodowego eksperta chce dowiedzieć się, jak można samemu wspomagać swoje leczenie w chorobie onkologicznej, a także jak dbać o zdrowie w codziennym życiu, aby tym chorobom zapobiegać.

Profesor Robert Thomas obala mity i prezentuje dowody naukowe dotyczące wpływu stylu życia i aktywności fizycznej na zdrowie człowieka. Pokazuje, jak zapobiegać chorobom nowotworowym, wspomagać ich leczenie, łagodzić skutki oraz poprawiać jakość życia. Wystąpienie będzie oparte wyłącznie na badaniach naukowych i faktach.

Jest coraz więcej dowodów naukowych sugerujących, że odpowiednia dieta oraz zdrowy styl życia mogłyby zapobiec co najmniej 50% zachorowań na raka. To aspekty istotne także podczas choroby – mówi ekspert w jednym ze swoich programów online. – Moim celem jest odkrycie sposobów rozprzestrzeniania się raka, zatrzymanie jego progresji oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa nawrotu – dodaje.

Profesor Robert Thomas ma ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe. To jeden z najbardziej uznanych onkologów w Wielkiej Brytanii. Konsultant medyczny w szpitalach w Bedford i Addenbrok, wykładowca akademicki Uniwersytetu Cambridge i Uniwersytetu Coventry oraz popularyzator wiedzy na temat strategii żywieniowych. Opublikował ponad 100 artykułów naukowych w renomowanych czasopismach. Otrzymał w Wielkiej Brytanii takie nagrody jak „Onkolog Roku” czy „Lekarz Roku”. Jest autorem książki „Styl życia i rak – fakty”. Interesuje się przede wszystkim zagadnieniami z zakresu odżywiania, stylu życia oraz aktywności fizycznej w chorobach onkologicznych. Koncentruje się na pacjentach z rakiem piersi, skóry, jelita grubego oraz prostaty.

Zaprojektował pierwszy w Wielkiej Brytanii kurs na uzyskanie kwalifikacji w rehabilitacji nowotworowej. Opracował i przeprowadził liczne badania, w tym najważniejsze badanie kliniczne Pomi-T z udziałem 203 mężczyzn z rakiem prostaty, które potwierdziło przeciwnowotworowe działanie polifenoli roślinnych zawartych w 4 naturalnych składnikach: brokułach, granacie, kurkumie i zielonej herbacie. Wyniki badań Pomi-T zostały zaprezentowane przez profesora Thomasa na konferencji onkologicznej ASCO w Chicago. W Polsce przedstawi je po raz pierwszy.

Wykład otwarty profesora Roberta Thomasa „Styl życia i odżywianie w chorobach onkologicznych. Fakty i dowody”
Wielkopolskie Centrum Onkologii (ul. Garbary 15, Poznań), sala audytoryjna nr 6051 (6. piętro w budynku B).
Termin: 11 czerwca (wtorek), godz. 11:30 – 12:30.
Wstęp: bezpłątny
Organizator prosi o rejestrację do 10 czerwca e-mailowo lub telefonicznie: wyklad@pomi-t.pl, +48 602 308 855.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz