Swarzędz

Miodowe Lato w swarzędzkim Skansenie

pszczoła  Foto: Roberto Lopez

Od kilkunastu lat ósmy sierpnia jest w Polsce obchodzony jako Wielki Dzień Pszczół. W tym dniu będzie można swarzędzkim Skansenie dowiedzieć się jak każdy z nas może pomagać zagrożonym wyginięciem tego niezwykle pożytecznego owada. Będzie również wziąć udział w konkursie plastycznym Pomagamy Pszczołom i otrzymać w nagrodę przydatne gadżety nawiązujące do pszczelego święta.

Pokazy są skierowane do wszystkich którzy chcą poznać tajniki życia pszczół i dowiedzieć się, jak powstaje miód i inne produkty pszczele w pasiece – wyjaśniają organizatorzy – w trakcie pokazów bartnik dokona wspinaczki na drzewo do barci po miód, ale będą również pokazy pracy pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula, wirowaniu miodu i innych prac w pasiece.

Poznamy również lecznicze, dietetyczne i kulinarne właściwości miodu i pozostałych produktów pszczelich. Pokazom tym towarzyszyć będzie kiermasz miodu i innych produktów pszczelich oraz giełda sprzętu pszczelarskiego. Twórcy ludowi i rzemieślnicy zaprezentują natomiast swoje niepowtarzalne wyroby, wykorzystujące motywy zaczerpnięte z życia pszczół.

Na scenie wystąpią między innymi artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu z programem Zaczarowany świat operetki, a Sebastian Nawrot zaprezentuje utwory Engelberta Humperdinck’a, Elvisa Presley’a, Roya Orbison’a, i Franka Sinatry.

Najmłodszych widzów zainteresuje na pewno zabawa z klaunami – dodają organizatorzy – swarzędzki Klub karate wykona pokaz samoobrony i technik interwencyjnych.

Dla dzieci przygotowano również inne atrakcje, w tym malowanie twarzy i zabawę z pszczółkami. Odbędzie się konkurs  na najładniejszy strój pszczółki lub trutnia. Wszystkie dzieci w przebraniu mają wstęp bezpłatny. Najładniej przebrane otrzymają nagrody.

Na Miodowe Lato w Skansenie zapraszamy do Swarzędza w niedzielę od 11:00 do 17:00.

Użyte w artykule zdjęcia: Roberto Lopez

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz