Malta

MineWine Malta Festival 2011

MineWine Malta Festival 2011 - Poznań 11.06.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Tegoroczna edycja festiwalu przeszła już do historii. Podczas dwóch dni wielu ludzi zadawało wiele różnych pytań. Dotyczyły one nie tylko tego z czym łączyć wina ale także jak je degustować. Nie ma wina najlepszego czy najgorszego – mówił Rudolf Fauth, jeden z gości festiwalu – każdy ma swój gust i smak więc to co jest dobre dla innych może być okropne dla pozostałych.

Wino to sposób życia, pozwala odkrywać nowe horyzonty smaków, a jego picie pozwala nam zatrzymać się na chwilę i nie myśleć o niczym tylko cieszyć się tą chwilą – mówił Sławomir Komiński właściciel MineWine – sama degustacja to tak naprawdę odrobina wina w ustach tak by przemyć je i poczuć bukiet smaków, co najważniejsze trzeba zaznaczyć że sztuka picia wina w różnych rejonach świata pokazuje że tak gdzie dzieci uczone są picia wina nie istnieje problem alkoholizmu. Chcielibyśmy nauczyć polaków jak powinno się pić wina – kontynuował Pan Sławomir.

Ponad 100 gatunków win z 7 europejskich krajów i 41 winiarskich regionów oraz ich producenci, którzy opowiedzą o tajnikach smaku i etapach produkcji tego szlachetnego trunku. Degustacje i specjalne zniżki to wszystko przyciągnęło rzesze ludzi, pytających czy za rok też będzie taki festiwal? My wiemy że tak… ale poczekajmy do przyszłego roku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz