Aglomeracja

Milowy krok z Poznania do Tarnowa Podgórnego

Dworzec autobusowy na Osiedlu Sobieskiego panorama  Foto: CC/wikipedia

Poznań i Tarnowo Podgórne uczyniły milowy krok w kierunku integracji transportu zbiorowego. Intencją obu gmin jest uruchomienie zintegrowanych linii dokładnie za rok, 1 październiku 2016 r.

Najbardziej zyskają na tym mieszkańcy – zarówno z Tarnowa Podgórnego oraz Poznania, mogąc w przyszłości korzystać z rozbudowanej sieci połączeń ZTM Poznań na podstawie jednej taryfy biletowej.

Współpraca Miasta Poznania i Gminy Tarnowo Podgórne ma doprowadzić do zawarcia porozumienia międzygminnego w zakresie lokalnego transportu zbiorowego, na mocy którego od 1 października 2016r. gminny system transportowy włączony zostanie do zbiorowego systemu Miasta Poznania.

Od 1 stycznia 2015 r. ZTM zarządza transportem publicznym obejmującym Miasto Poznań oraz 13 Gmin Aglomeracji. Dzięki integracji do dyspozycji mieszkańców jest 45 linii podmiejskich, na których obowiązuje pełna taryfa ZTM Poznań.

Obecnie Miasto Poznań organizuje publiczny transport zbiorowy w Poznaniu oraz na podstawie zawartych porozumień międzygminnych terenie 13 sąsiednich gmin.

W 5 gminach: Luboń, Komorniki, Suchy Las, Rokietnica, Czerwonak – dotyczy to wszystkich linii,

W 8 gminach: Dopiewo, Kórnik, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Swarzędz, Szamotuły – dotyczy to wybranych linii.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz