Aglomeracja

Miłość – Armaty – Konfederaty

Miłość - Armaty - Konfederaty  Foto: TD

Będą pojedynki, strzały z armat, żołnierze w mundurach z XVIII wieku, światło i dźwięk! Historyczne widowisko plenerowe “Miłość – Armaty – Konfederaty”, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie “Dzieje”, to intryga oparta na prawdziwych losach konfederacji barskiej w Wielkopolsce, historii z lat 1768-1769. Rekonstrukcja wydarzeń ubrana została w szaty barokowej tragifarsy, w historyczny kostium przygody, potyczki i awantury.

Miłość - Armaty - Konfederaty Foto: TDW niedzielne popołudnie przed poznańskim ratuszem mogliśmy zobaczyć zapowiedź przyszłotygodniowych atrakcji.

To gratka dla miłośników historii i uczniów znudzonych jej podręcznikową twarzą, dla rodzin i dla seniorów. To niezwykłe widowisko w nowoczesnej, audiowizualnej oprawie, porwie każdego swoją awanturniczą akcją, barwnymi bohaterami i rozmachem. Widowisko plenerowe opiera się w głównej mierze nie tylko na grze aktorów, ale przede wszystkim statystów, którzy budują żywą scenografią niemożliwą do osiągnięcia np. w teatrze. W przedsięwzięciu w Murowanej Goślinie udział weźmie łącznie kilkudziesięciu aktorów.

Widowisko odbędzie się 20 i 21 września 2013 r., o godzinie 20.00 na terenie “Starego Probostwa” w Murowanej Goślinie.

Ceny biletów:
20 zł (normalne) i 11 zł (ulgowe*).
* Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży uczącej się, seniorom od 65 roku życia oraz posiadaczom Karty Rodziny Dużej z terenu Aglomeracji Poznańskiej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz