POZnań Sport

Miasta partnerskie Poznania – START!

W najbliższy weekend w Termach Maltańskich rywalizować i bawić się będą zawodnicy z miast partnerskich Poznania.

“Europa bez barier” to międzynarodowa impreza sportowo-integracyjna, organizowana przez Urząd Miasta. W zawodach weźmie udział 150 zawodników pełno- i niepełnosprawnych z 7 miast partnerskich Poznania: Assen, Brna, Charkowa, Gyor, Hanoweru, Raanana i Kutaisi.

Idea organizacji “Europy bez barier” narodziła się w 2001 roku w Poznaniu, kiedy to odbyły się pierwsze tego typu zawody. W tym roku sportowcy będą rywalizowali w zawodach pływackich – na dystansach 50 i 100 m kobiet i mężczyzn stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym, a także w sztafecie.

Każda z reprezentacji składać się będzie z 20 zawodników: 10 sportowców niepełnosprawnych i 10 pełnosprawnych, z roczników 1992-1997 oraz 5 opiekunów (trenerów, lekarzy, przedstawicieli miast).

Termy Maltańskie

W ramach „Europy bez barier”, we współpracy z Wydziałem Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, 9 grudnia o godz. 15.30 w Urzędzie Miasta Poznania odbędzie się seminarium naukowe poświęcone metodom integracji poprzez sport. Swoje doświadczenia będą prezentować przedstawiciele poszczególnych miast.

Oprócz rywalizacji w zawodach pływackich, dla wszystkich zawodników zostaną zorganizowane warsztaty integracyjne. Ponadto sportowcy zapoznają się z polską kulturą, zwiedzą Poznań, a także wezmą udział w zajęciach hipoterapii organizowanych w trakcie imprezy „Cavaliada 2011”.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • akurat w tym Grobelnego popieram – integracja niepoełnosprawnyuch to dobry pomysł, fajnie ze z miast partnerskich