Naramowice

Mężczyzna zaczepiał dziecko

Poszukiwania Ewy Tylman w centrum Poznania / policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Mężczyzna siedzący w samochodzie proponował podwiezienie 8-letniego chłopca. Ten poprosił o pomoc przypadkowego przechodnia. Kierowca jest teraz poszukiwany.

Do całego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Naramowickiej i Bolka we wtorek (15.11) około godziny 17:00.

Chłopiec zauważył zaparkowany srebrny samochód osobowy nieustalonej dotąd marki – relacjonuje Iwona Liszczyńska z poznańskiej Policji – kiedy znalazł się na wysokości pojazdu, mężczyzna siedzący za kierownicą zwołał go przez uchylone okno zaczął zagadywać chłopca i proponować mu podwiezienie.

Chłopiec odmówił, a mężczyzna stał się coraz bardziej natarczywy. Wtedy 8-latek poprosił o pomoc przechodnia opisując mu całą sytuację i wskazał mężczyznę siedzącego w samochodzie.

Pomiędzy mężczyznami wywiązała się krótka sprzeczka – dodaje Iwona Liszczyńska – po chwili samochód odjechał.

Z relacji samego chłopca wynika, że kierowca to starszy mężczyzna z brodą. Rodzice 8-latka zgłosili całą sprawę Policji w czwartek (17.11).

Sprawę próbują wyjaśnić mundurowi z Komisariatu Policji Poznań – Północ, którzy proszą wszystkich świadków tego niepokojącego zdarzenia o kontakt, w szczególności przechodnia, który pomógł chłopcu. Można to zrobić telefonicznie dzwoniąc pod numer 61 841 46 17.

To kolejny, podobny przypadek w ostatnim czasie. Pod koniec października kierowca czarnego samochodu w podobny sposób miał zaczepiać uczniów szkoły podstawowej w Koziegłowach, o czym pisaliśmy tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz