Naramowice

Otwarcie nowej filii Biblioteki Raczyńskich

Naramowicka filia Biblioteki Raczyńskich  Foto: Biblioteka Raczyńskich

Mieszkańcy Naramowic będą mogli już wkrótce korzystać z ponad 30.000 książek w nowej filii Biblioteki Raczyńskich. Jej uroczyste otwarcie odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

Filia Naramowicka to największa spośród filii Biblioteki Raczyńskich – informują jej pracownicy – powierzchnia to blisko 400 metrów kwadratowych, z czego około 22 metry to sala przeznaczona na działalność kulturalną.

Pracownicy zachęcają szkoły i przedszkola, które będą zainteresowane ofertą lekcji bibliotecznych dla dzieci. Będą tutaj również prowadzone zajęcia podczas rozpoczynających się wkrótce ferii zimowych, ale także podczas wakacji letnich.

W otwarciu Filii Naramowickiej wezmą udział dyrektor Biblioteki Raczyńskich oraz Prezydent Miasta Poznania. Swoją obecność podczas uroczystości zapowiedziała również przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska. Jednym z punktów tego wydarzenia będzie zwiedzanie lokalu Biblioteki.

Dzieci i dorośli w Filii Naramowickiej Biblioteki Raczyńskich będą mogli korzystać z ponad 30.000 woluminów – dodają pracownicy Biblioteki Raczyńskich – na półkach znajdziemy beletrystykę i książki popularnonaukowe, a w ofercie Filii Naramowickiej jest ponad 3 .000 multimediów takich jak audiobooki, słuchowiska, filmy i muzyka.

Nowa filia Biblioteki Raczyńskich zostanie uroczyście otwarta przy ul. Rubież 14a/37 w piątek 9 lutego o godzinie 14:00. Nowa filia Biblioteki Raczyńskich otwarta będzie od poniedziałku do piątku od 9:00 do 19:00 oraz w soboty od 9:00 do 15:00.

Użyte w artykule zdjęcia: Biblioteka Raczyńskich

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz