Murowana Goślina Sport

Memoriał im. Arka Gołasia przeszedł do historii

X Memoriał im. Arkadiusza Gołasia (28.09.2014) Murowana Goślina  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

X Memoriał im. Arkadiusza Gołasia (28.09.2014) Murowana Goślina Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina KiragaDrugi i zarazem ostatni dzień Memoriału Arkadiusza Gołasia odbywającego się po raz kolejny w Murowanej Goślinie miał wyłonić tegorocznego zwycięzcę. W meczu o trzecie miejsce walczyły ekipy z Bydgoszczy i Częstochowy, natomiast o miano zwycięzcy rywalizowały drużyny KS Cuprum Lubin oraz Lotos Trefla Gdańsk.

Niedziela rozpoczęła się od spotkania Transferu Bydgoszcz z AZS Częstochowa, które rywalizowały o trzecie miejsce. Mimo zażartej walki częstochowian, drużyna okazała się najsłabszą ekipą i zajęła ostatnie, czwarte miejsce. Równocześnie jednak udowodniła, że potrafi walczyć z teoretycznie silniejszymi przeciwnikami.

W finałowym meczu rywalizowały natomiast drużyny z Gdańska i Lubina. Mecz był bardzo wyrównany. Nerwową i zaciętą końcówkę wygrał LOTOS Trefl Gdańsk zdobywając pierwsze miejsce X Memoriału im. Arkadiusza Gołasia.

Podczas meczów prowadzone były licytacje koszulek i innych siatkarskich gadżetów. Blisko sześć tysięcy złotych za dwie koszulki – mistrza świata w siatkówce Mateusza Miki i brazylijskiej legendy siatkówki Giby – wylicytowano podczas niedzielnego spotkania. Cała kwota zostanie przekazana najbardziej potrzebującym. Już drugi rok z rzędu organizatorzy tej siatkarskiej imprezy dbają o powrót do zdrowia poszkodowanych przez los.

“W tym roku jest to dziewczynka z naszej gminy oczywiście. Wymaga bardzo intensywnej rehabilitacji związanej z porażeniem mózgowym” – podkreśla Monika Paluszkiewicz.

Oprócz licytacji podczas Memoriału prowadzono także rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Zgłosiło się ponad 30 osób.

Podczas gali zamknięcia pojawili się, oprócz gwiazd turnieju, Giby oraz Andrea Anastasiego, żona Arkadiusza Gołasia, jego rodzice, mąż Agaty Mróz-Olszewskiej oraz jej córka.

Wyniki finałów:
Transfer Bydgoszcz – AZS Częstochowa 3:1 (25:14, 19:25, 26:24, 25:22)
KS Cuprum Lubin – Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (22:25, 18:25, 25:22, 24:26)

Klasyfikacja końcowa Memoriału Arkadiusza Gołasia:
I miejsce – Lotos Trefl Gdańsk
II miejsce – KS Cuprum Lubin
III miejsce – Transfer Bydgoszcz
IV miejsce – AZS Częstochowa

Nagrody indywidualne X Memoriału Arkadiusza Gołasia:
Najlepszy libero: Paweł Rusek (KS Cuprum Lubin)
Najlepszy środkowy: Bartosz Gawryszewski (Lotos Trefl Gdańsk)
Najlepszy przyjmujący: Ivan Borovnjak (KS Cuprum Lubin)
Najlepszy rozgrywający: Marco Falaschi (Lotos Trefl Gdańsk)
Najlepiej zagrywający: Wojciech Grzyb (Lotos Trefl gdańsk)
Najlepszy atakujący: Marcel Gromadowski (KS Cuprum Lubin)
MVP turnieju: Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz