K U L T U R A

Szlachetna aukcja z obrazem od prezydenta Jaśkowiaka

Aukcja charytatywna, prowadzi Maciej Narożny  Foto: TD

Fundacja Dom Autysty zamierza zbudować dom opieki dla dorosłych osób z autyzmem o wysokim stopniu niesamodzielności, pierwszy w Poznaniu i jeden z pierwszych w Polsce. Projekt można wspierać licytując prace znanych artystów podczas specjalnej sobotniej aukcji w CK Zamek.

Nona I- praca Wojciecha MulleraLicytowanych będzie 85 prac podarowanych przez artystów i kolekcjonerów. Dwie z nich dwie z nich – autorstwa prof. Wojciecha Mullera – przekazali na aukcję ze swojej kolekcji Jacek i Joanna Jaśkowiakowie. Prezydent Poznania będzie obecny podczas licytacji.

Jeszcze w piątek i w sobotę 3 grudnia przed aukcją można oglądać wystawę prac w zamkowych salach.

Wśród obrazów, które można będzie kupić podczas Aukcji dla Domu są także m.in. prace Jana Berdyszaka, Honzy Zamojskiego, Piotra C. Kowalskiego, czy Małgorzaty Szymankiewicz. Kuratorem aukcji jest Karolina Leśnik, a licytację poprowadzi Maciej Narożny z Radia Eska.

W licytacji można brać udział także na odległość, za pośrednictwem portalu artinfo.pl. Na tej stronie można także obejrzeć cały katalog prac.

Aukcja dla Domu, organizowana przez Fundację Dom Austysty rozpocznie się w sobotę o godz. 16:00, w Centrum Kultury Zamek.

Użyte w artykule zdjęcia: TD, artinfo

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz