Aglomeracja

Maskotki Euro 2012 z wizytą w Poznaniu

panorama maskotki euro  Foto: UEFA

Już jutro Poznań odwiedzą niezwykli goście. Nasze miasto jako pierwsze z Miast – Gospodarzy EURO 2012 będzie gościć oficjalne maskotki tego turnieju. Plan zajęć w stolicy Wielkopolski będą miały bardzo napięty.

panorama maskotki euro Foto: UEFAOd rana mają pojawić się w szkołach, które zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie POZNAŃ WITA MASKOTKĘ EURO 2012. Dzieci musiały wykonać plakaty pokazujące Poznań w sposób, w jaki chciałyby je przedstawić gościom z UEFA. Pierwszą nagrodę otrzymała praca ze Szkoły Podstawowej nr. 59 im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Poznaniu. Od tej właśnie szkoły Maskotki rozpoczną wizytę w mieście. Zwycięską pracę, którą wykonała Julka będzie można zobaczyć na tablicach bilboardowych i ekranach LED w całym niemal mieście. Plakat Julki będzie też zdobił karoserię autobusu którym jeździć będą Maskotki.

Maskotki pojawią także o 12:00 na Starym Rynku. Zaraz gdy swój występ zakończą koziołki poznamy również kolejnego Ambasadora Poznania, Miasta – Gospodarza EURO 2012.

Z Maskotkami będą mieli okazję spotkać się w czwartek mali pacjenci jednego z poznańskich szpitali, pasażerowie na Ławicy, czy przechodnie na ulicy Półwiejskiej.

Po południu Maskotki mają wrócić na Stary Rynek, gdzie każdy będzie mógł zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz