K U L T U R A POZnań

Szczęśliwa trzynastka!

Wieniawski  Foto:

Czworo Polaków, w tym dwoje z poznaniaków usłyszymy w kolejnym etapie Konkursu im. Henryka Wieniawskiego. O zwycięstwo walczyć będzie także dwójka Japończyków, Rosjan i skrzypków z Korei Południowej a także Amerykanin, Kazach i Niemiec.

WieniawskiNa krótkiej konferencji zorganizowanej w Sali Lubrańskiego krótko po ogłoszeniu wyników przewodniczący jury, Maxim Vengerov, powiedział, że drugi etap był źródłem niebywałej przyjemności. Wybór był szalenie trudny, ponieważ realistycznie podchodząc do rzeczy spokojnie mogliśmy dopuścić do trzeciego etapu mniej więcej 18 osób. Chciałbym pogratulować wszystkim, którzy przeszli i raz jeszcze powiedzieć, że tym którzy odpadli należy się owacja na stojąco – naprawdę na to zasługują, znajdowali się w doborowym towarzystwie podkreślił Vengerov.

Przed młodymi wirtuozami teraz egzamin z interpretacji utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz współpracy z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal oraz altowiolistami Lechem Bałabanem i Michałem Bryłą. Wykonają oni z kandydatami I część Symfonii Koncertującej Es-dur kompozytora.

/

/

/

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz