Rokietnica

Mapping na Święto Niepodległości

Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy  Foto: Urząd Gminy Rokietnica

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rokietnicy zapowiadają się bardzo spektakularnie. Zwłaszcza ich wieczorna część.

W ubiegłym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, obchody zostały ograniczone do organizowanych konkursów dla mieszkańców, podświetleniem w barwach narodowych budynków oraz filmem Czym jest patriotyzm, w którym wystąpili przedstawiciele zarówno starszego, jak i młodszego pokolenia.

W tym roku, choć pandemia się nie skończyła, mamy możliwość zaprosić wszystkich mieszkańców Gminy Rokietnica na uroczyste obchody tego tak ważnego dla Polaków Święta – cieszą się samorządowcy.

Obchody rozpoczną się uroczystą mszą w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w kościele Chrystusa Króla Wszechświata w Rokietnicy o godzinie 15:00. Po mszy odbędzie się koncert pieśni patriotycznych.

Oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się natomiast w parku przy Zespole Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy, który zostanie tego wieczoru odmieniony. Już od bramy wejściowej na miejsce będzie prowadziła podświetlona ścieżka. Wszystko rozpocznie się tutaj o godzinie 18:00.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu, zaprosimy wszystkich na część artystyczną obchodów, po której około godziny 18:30 nastąpi wydarzenie, jakiego wcześniej w naszej gminie nie było, a więc pokaz video mappingu – zapowiadają włodarze Gminy – możemy zapewnić, że tego rodzaju pokazy są wyjątkowo spektakularne i robią wrażenie na największych sceptykach.

Sam pokaz trwać będzie tyko kilka minut, zatem warto być już od samego początku, by niczego nie przeoczyć.

Mieszkańcy Gminy Rokietnica mogą także wziąć udział w konkursie na wiersz o Polsce lub tematyce niepodległościowej. Wiersz powinien mieć maksymalnie 3 strofy . Swoje prace można przesyłać do wtorku 9 listopada mailem (na adres promocja@rokietnica.pl). Na uczestników czekają upominki. 

Użyte w artykule zdjęcia: Urząd Gminy Rokietnica

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz