Aglomeracja

Mama pyta – ponownie w Poznaniu

mamapyta.pl Foto: mamapyta.plJuż po raz drugi zawita do naszego miasta Akademia MamaPyta.pl. Bezpłatne spotkanie dla kobiet w ciąży i młodych mam odbędzie się już w czwartek  w Starym Browarze. Są jeszcze wolne miejsca!

Żywienie w ciąży niepowikłanej, ABC porodu, karmienie piersią, krew pępowinowa, powrót do sylwetki i sprawności po porodzie oraz prawidłowy rozwój dziecka to tylko kilka z szeregu tematów jakie zostaną poruszone podczas konferencji. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali praktycy z długoletnim doświadczeniem, którzy na co dzień zajmują się tematyką ciąży i wczesnego macierzyństwa.

Są jeszcze wolne miejsca. By uczestniczyć w tym bezpłatnym spotkaniu wystarczy się zarejestrować na stronie Akademii. Odpowiedni formularz znajdziesz klikając tutaj.

Spodziewamy się około 200 pań, ale jeśli zgłosi się więcej jesteśmy na to przygotowane – mówi Małgorzata Burda z Akademii MamaPyta.pl.

Spotkanie odbędzie się w w Słodowni +2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42 w czwartek (21.03). Początek o godzinie 12:00.

Oto program poznańskiego spotkania

12:05 – Podstawowe zasady żywienia w ciąży niepowikłanej – dr inż. Katarzyna Okręglicka, dietetyk, Warszawski Uniwersytet Medyczny

12:50 – ABC porodu – Natalia Rajncz- Matusiewicz, położna, Oddział Porodowy, Szpital Kliniczny przy Polnej w Poznaniu

13:15 – Poród rodzinny, rodzić z doulą? – Marta Plucińska, doula, prezes Stowarzyszenia DOULA w Polsce

13:30 – Krew pępowinowa – cenne źródło komórek macierzystych – Polski Bank Komórek Macierzystych

13:50 – przerwa

– pokaz wiązania chust – Anna Furmaniuk, Szkoła Noszenia Tulipanna
– pokaz masażu Shantala niemowląt – Małgorzata Konieczny, Familijny Fyrtel
– bra-fitting, czyli jaki ja właściwie mam rozmiar?
– pokaz niemedycznych technik mogących ułatwić poród – Marta Plucińska, Anna Koszla, doula, Stowarzyszenie Doula w Polsce

14:20 – Mleko mamy to więcej niż pokarm – dr n. biol. Aleksandra Wesołowska, Fundacja Bank Mleka Kobiecego

14:55 – Jak wspomagać zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka

15:10 – Karmienie piersią – Ewa Masełkowska-Stępnik, Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny (IBCLC)

15:30 – Przywracanie formy od pierwszych dni po porodzie – czy to możliwe i co ma do tego dno miednicy? – Michał Koszla, fizjoterapeuta, Szkoła Rodzenia DOBRY POCZĄTEK.

Mamapyta Foto: piekna-pamiatka.pl

Akademia MamaPyta.pl to projekt skierowany do przyszłych i młodych mam. W ramach Akademii organizowane są bezpłatne cykliczne konferencje w różnych miastach Polski. Dotychczas Akademia gościła w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie i Łodzi. W konferencjach wzięło udział już ponad 1000 pań, a także kilku odważnych panów (zachęcamy kolejnych do udziału). Podczas spotkań poruszane są zagadnienia dotyczące m.in. odżywiania w ciąży i w okresie laktacji, przygotowania do porodu, pielęgnacji i odżywiania noworodków, szczepień, alergii, a także porad prawnych związanych z narodzinami dziecka.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz