K U L T U R A

Magic Everywhere, czyli gwiazdy w Blue Note

Magic Everywhere - Marito Marques Quartet  Foto:

Magic Everywhere - Marito Marques QuartetMiędzynarodowy projekt “Magic Everywhere” zorganizowany przez portugalskiego muzyka Marito Marquesa będzie miał swoją polska premierę w Klubie Blue Note w środę 10 grudnia o godzinie 20:00.

Album nagrywany był w pięciu krajach, przez muzyków reprezentujących trzynaście różnych narodowości. “Magic Everywhere”, to połączenie międzynarodowych kultur i stylów w muzyce od tradycyjnego popu, przez jazz, a kończąc na elementach muzyki afrykańskiej.

Na ten magiczny koncert powołano zespół Marito Marques Quartet w składzie: Marito Marques, Henryk Miśkiewicz, Yami oraz Marcin Wasilewski. Na scenie gościnnie wystąpi także młoda poznańska artystka i kompozytorka Marta Torebko.

Marito Marques – portugalski perkusista, obecnie mieszkający w Kanadzie. Kompozytor i producent muzyczny. Występował z takimi gwiazdami jak Gregoire Maret, Mino Cinelu czy Anna Maria Jopek.

Yami – multiinstrumentalista i producent płytowy. Chodził do szkoły jazzu w Lizbonie i jednocześnie udzielał się intensywnie na wielu scenach – od muzyki afrykańskiej aż po fado. Wkrótce ukaże się jego nowy album.

Henryk Miśkiewicz – Wszechstronnie utalentowany muzyk. Jego charakterystyczne brzmienie saksofonu możemy usłyszeć na niezliczonej ilości płyt muzyki rozrywkowej, filmowej i jazzowej. Był związany z wybitnymi polskimi muzykami jazzowymi m. in. E. Bem, A. Jagodzińskim, J. P. Wróblewskim czy J. Śmietaną

Marcin Wasilewski – kompozytor, pianista jazzowy, lider zespołu Marcin Wasilewski Trio. W 1994 roku trafił pod skrzydła legendy polskiego jazzu Tomasza Stańko.

Marta Torebko – młoda poznańska artystka i kompozytorka. Inicjatorka poznańskiej premiery “Magic Everywhere”. W swoim dorobku ma już kilka albumów, w tym jeden przygotowany specjalnie dla dzieci.

Marito Marques Quartet – “Magic Everywhere”
Klub Blue Note Poznań
10.12.2014, godzina 20:00

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz