Aglomeracja

Mądre książki, które pomagają zdrowieć chorym dzieciom

Bajkowóz   Foto:

Dwa Bajkowozy wędrują już po poznańskich szpitalach a kolejny pojawi się w Kiekrzu, w Ośrodku Rehabilitacyjnego dla Dzieci.

Bajkowóz Wędrująca Szpitalna Biblioteka jest projektem poznańskiej Fundacji Serdecznik, która buduje, wyposaża i przekazuje bezpłatnie oddziałom dziecięcym szpitali w całej Polsce Bajkowozy – Wędrujące Biblioteki.

Bajkowóz w kształcie kolorowych ruchomych domków wyposażony jest w ponad 100 starannie wybranych książek, które nie tylko są lubiane przez dzieci, ale pomagają także odpowiedzieć dorosłym na wciąż powracające dziecięce pytania “dlaczego” .

Bajkowozy są nie tylko biblioteką, ale w założeniu służyć mają jako punkt oparcia do pracy z dziećmi na oddziałach szpitalnych. Wyposażone są w szufladki z wieloma “magicznymi” przedmiotami, ruchomymi półkami, miejscem na teatrzyk kukiełkowy oraz pulpitami do pracy z książką. Stanowią “punkt” wokół którego budujemy “niewidzialną” przestrzeń w której wszystko jest możliwe – mówi Anna Bany z Fundacji Serdecznik

Wędrujące Szpitalne Biblioteki wyposażone w półki z książkami i szufladki pełne skarbów docierają dzięki przygotowanym do tego nauczycielom, bezpośrednio do łóżek małych pacjentów. Ambasadorami projektu są znani autorzy książek dla dzieci Marek Kamiński, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Łukasz Wierzbicki oraz Krystyna Adamczak.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz