POZnań

Madalina stawia na sport

Sportowa Madalina  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dziś pogoda nie sprzyjała uprawianiu sportów, ale na Madalinie wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Rowery do spiningu schowane w cieniu, dla amatorów spiningu woda, żeby prawidłowo nawodnić organizm. Jeśli komuś było nazbyt gorąco, to można było zamówić kubeł zimnej wody.

Dzieci praktycznie nie wychodziły z toru skimboardowego, a dorośli mogli towarzyszyć dzieciom, lub sami sprawdzić się w jeździe na desce. Dodatkowo przygotowano znakowanie rowerów przez Policję, czy elementy treningu surwiwalowego.

„Madalina” to nieczynna zajezdnia przy ul. Madalińskiego, którą od końca lat 40’tych XX wieku do grudnia 2014 r. zajmowało MPK Poznań Sp. z o.o. Po wyprowadzce pracowników i pojazdów do większego i bardziej nowoczesnego obiektu na Franowie, pojawiły się plany, aby ta najmniejsza poznańska zajezdnia tramwajowa zmieniła się w centrum spotkań, integracji i aktywizacji mieszkańców.

Projekt „Lato na Madalinie” jest rezultatem współpracy Stowarzyszenia Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie i Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych w Poznaniu, przy wsparciu MPK Poznań Sp. z o.o., Rady Osiedla Wilda oraz Miasta Poznania.

Połączyliśmy siły i głowy pełne pomysłów, aby tchnąć w to miejsce nowe życie. W każdy weekend od czerwca do końca sierpnia, zaproponujemy mieszkańcom Poznania różne formy spędzenia czasu na Madalinie. Soboty i niedziele, między 12:00 a 18:00 upłyną pod znakiem wspólnych aktywności, warsztatów i zabaw, do których zaprosimy tak dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo w soboty zorganizujemy także muzyczne potańcówki, ale – zgodnie z zasadą dobrego sąsiedztwa – tylko do 22:00. W sierpniu, kiedy szybciej robi się ciemno – zorganizujemy tu piątkowe kino pod chmurką, gdzie pokażemy najciekawsze propozycje filmowe.

To nie koniec atrakcji, dzisiaj do 21:30 można jeszcze wziąc udział w zabawie taneczne, a w niedzielę Madalina znów zaprasza do aktywnego spędzenia tam czasu.

12:00 Dawne gry i sporty
13:00 Pokaz fitnessu na trampolinie – Fit and Jump Poznań Feniks
13:15 Fitness trampolinowy
14:00 Boxing dla dużych i małych – trening fitness z Magiel Fitness Klub
15:00 Zumba – trening fitness z Magiel Fitness Klub
16:00 -17:30 Schola Gladiatora – pokazy i warsztaty walk
15:00 – 18:00 otwarty turniej szachowy i warcabowy – zapraszamy każdego miłośnika tych gier!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz