POZnań Sport

Tłumy widzów na Gran Turismo

Grand Turismo Polonia 2015 - dzień 4 - 04.07.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Grand Turismo Polonia 2015 - dzień 4 - dzień otwarty dla widowni na Torze Poznań - 04.07.2015 r.

Rekordowo, bo aż 173 super samochody pojawiły się na Torze Poznań w ramach tegorocznego Gran Turismo Polonia. Tuż przed godziną 15 organizatorzy informowali o 20 tysiącach widzów, którzy przyjechali na dzień otwarty. Niestety już jutro impreza żegna się z Poznaniem.

Gdy w 2005 roku Tor Poznań był świadkiem pierwszej edycji Gran Turismo Polonia, wydarzenie to było pierwszym zorganizowanym na taką skalę spotkaniem właścicieli supersamochodów w Polsce. Impreza systematycznie zwiększała swoją popularność zarówno po stronie uczestników, jak i kibiców, dziś osiągając szczególną pozycję na mapie motoryzacyjnych wydarzeń całej Europy: ostatnie edycje ściągają nawet ponad 150 najrzadszych, najbardziej pożądanych samochodów świata (z których z roku na rok coraz większą grupę stanowią uczestnicy z Polski), oraz kilkadziesiąt tysięcy widzów.

W Polsce powstało bezprecedensowe wydarzenie, z którym na całym kontynencie mogą się równać tylko czołowe imprezy organizowane w krajach Europy Zachodniej.

Tegoroczna edycja Gran Turismo Polonia jest wyjątkowa: po raz pierwszy równolegle z samochodami uczestników zostanie zorganizowana także ekspozycja supercar show z uczestnictwem supersamochodowych nowości, które nigdy wcześniej nie były obecne w tej części świata.

Grand Turismo Polonia 2015 - dzień 4 - dzień otwarty dla widowni na Torze Poznań - 04.07.2015 r.
Grand Turismo Polonia 2015 – dzień 4 – dzień otwarty dla widowni na Torze Poznań – 04.07.2015 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz