Luboń

Luboń (wkrótce) z mapą zagrożeń

Krajowa Mapa Zagrożeń  Foto: Policja

Mieszkańcy Lubonia już wkrótce będą mogli korzystać z Mapy Zagrożeń. Będziemy mogli dzięki niej nie tylko sprawdzić gdzie i jakie czyhają na nas niebezpieczeństwa, ale także sami będziemy mogli je zgłosić.

Krajowa Mapa Zagrożeń, która opublikowana jest w internecie, to najnowszy projekt Policji. Systematycznie obejmuje kolejne miasta.

Znajdziemy na niej informacje m.in. o przestępstwach, naruszaniu porządku publicznego, czy innych zagrożeniach, które najbardziej doskwierają mieszkańcom. Dzięki niej każdy będzie mógł zgłosić aktualizację tych informacji. Będą one nanoszone na mapę po zweryfikowaniu tych sygnałów przez Policję.

Co ważne zgłaszać można nie tylko zdarzenia kryminalne, ale wszelkie te sytuacje, które mogą wpływać na poczucie bezpieczeństwa społecznego. Może to być na przykład informacja o zbierającej się każdego dnia pod wiaduktem grupy młodzieży pijącej alkohol i zachowującej się prowokacyjnie czy głośno lub wskazanie miejsc, gdzie urządzane są nielegalne wyścigi samochodów, czy chociażby to, że gdzieś wyrzucane są nielegalnie śmieci.

Ma to na celu zwrócenie uwagi także na mniejsze incydenty, często nie zgłaszane Policji – dodają lubońscy urzędnicy – dzięki tym informacjom funkcjonariusze będą mogli skuteczniej odpowiadać na potrzeby mieszkańców oraz wykorzystywać ich spostrzeżenia.

Mapę Zagrożeń można znaleźć klikając tutaj, choć dzisiaj nie ma na niej żadnych informacji z naszej aglomeracji. Podkreślamy, że nie służy ona do zgłaszania pilnych spraw wymagających natychmiastowej interwencji szkiełów. W takich przypadkach należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Użyte w artykule zdjęcia: Policja

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz