Aglomeracja

LOT wznawia połączenia z Ławicy

Ławica - samoloty  Foto: materiały prasowe

Od 1 czerwca 2020 LOT wznawia połączenia krajowe, w tym także z Portu Lotniczego na Ławicy. Po wstrzymaniu ruchu lotniczego w marcu to pierwszy sygnał od linii lotniczych o możliwym przywróceniu połączeń z poznańskiego lotniska.

Pasażerowie na linii Poznań-Warszawa będą mogli podróżować 2 razy dziennie w dni robocze (1 raz dziennie w weekendy). Samolot z Poznania do Warszawy startować będzie o godzinie 9:30 oraz 19:30, z Warszawy do Poznania, o godzinie 7:00 i 17:00.

Port lotniczy wprowadził także obostrzenia związane z bezpieczeństwem. W obszarze terminalu wytyczono ścieżki pasażerskie – informuje Błażej Patryn, rzecznik portu.

Na blisko 400 mld dol. szacowane są globalne straty przewoźników lotniczych spowodowane pandemią koronawirusa. Straty liczą także polskie lotniska i działający w kraju przewoźnicy. W Polsce nie ma specjalnej tarczy antykryzysowej dla branży lotniczej. Lotniska jako przedsiębiorstwa mogą korzystać z rozwiązań przygotowanych dla wszystkich podmiotów gospodarczych w naszym kraju.

Specjaliści Zespołu Doradców Gospodarczych TOR podkreślają, że wsparcie ze strony państw wydaje się dziś jedynym ratunkiem dla branży lotniczej. Ucierpieć na tym mogą wszystkie firmy zaangażowane w proces organizacji podróży i przewozu ładunku – logistyczne, handlingowe, dostawcy usług i sprzedawcy z lotnisk, podmioty zajmujące się produkcją, wynajmem i obsługą techniczną samolotów, agencje żeglugi, sektor turystyczny czy podmioty zajmujące się usługami IT, finansowymi czy księgowymi na potrzeby branży.

Branża lotnicza jest jednym z sektorów, w który pandemia uderzyła najmocniej. ZDG TOR podaje, że ostatnie lata to dynamiczny rozwój lotnictwa w Polsce, napędzany przede wszystkim wzrostem liczby pasażerów. W 2015 roku polskie lotniska obsłużyły 30 mln osób, a w ubiegłym roku było to prawie 49 mln pasażerów (43,8 mln w ruchu regularnym). [źródło: Biznes newseria]

Użyte w artykule zdjęcia: Port Lotniczy Ławica, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz