Lider za mocny dla Enea Energetyka

Enea Energetyk Poznań - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W sobotę Enea Energetyk Poznań we własnej hali podejmował lidera 1 ligi siatkówki kobiet – Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów. Zacięte spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji i piękne widowisko, ale z wygranej za 3 punkty cieszyły się zawodniczki z Tarnowa.

Energetyczne wygrały pierwszego seta, drugiego przegrały na przewagi do 29. Następne odsłony meczu zostały już rozegrane w tempie narzuconym przez lidera. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Jestem zła, wydawało mi się, że mamy bardzo duże szanse na wygranie meczu. Dwa pierwsze sety pokazały, że bardzo fajnie nam się gra, że jesteśmy w formie. Uważam, że w kolejnych dwóch setach opadłyśmy z siły, fizycznie i głową. Za nami maraton meczowy w którym w przeciągu 7 dni zagrałyśmy 3 mecze. – mówi Martyna Gorzkiewicz

Dawno nie graliśmy z takim przeciwnikiem jak Tarnów. Element blok-obrona, spokój w sytuacjach jak stracą punkty i po chwili wracają do gry świadczy o sile zespołu z Tarnowa. Dobra dla nas lekcja przed play-off – dodał Trener Marcin Patyk

Energetycznym został ostatni mecz w rundzie zasadniczej – 26.03 w Sosnowcu o godzinie 17:00. Z początkiem kwietnia siatkarki rozpoczną rywalizację w fazie play-off.