Lech Poznań – Zagłębie Lubin 3:1 (2:1)

21. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Lechia Gdańsk  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

21. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Lechia Gdańsk Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW meczu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań podejmie na swoim boisku Zagłębie Lubin. W pogoni za uciekającą Legią ten mecz Lech rozegra bez pauzującego za cztery żółte kartki Aleksandara Tonewa.

“Aleks jest w bardzo dobrej formie. Ale czy jego nieobecność będzie stratą? Zobaczymy w niedzielę, bo mam na ławce bardzo dobrych piłkarzy. Aleks jest bardzo ważną częścią zespołu, ale jest tylko jednym z klocków w układance. Może nie mają takiej szybkości jak on, tak atomowego strzału, ale mają inne istotne cechy. Od kilku tygodni gramy swoją piłkę bez względu na to, kto jest na boisku.” przekonuje Mariusz Rumak.

Relacja na żywo z meczu rozpocznie się tuż przed godziną 17.00. Zapraszamy!

3 - 1

KGHM Zagłebie Lubin

• 18:53 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 18:53 Bardzo dobre spotkanie! Czwarte z rzędu zwycięztwo Lecha Poznań w tej rundzie i drugie na swoim boisku.
  • 90' Koniec spotkania! Lech wygrywa 3:1.
  • 90' Faulowany Trałka.
  • 86' GOOOL! Piotrek Reiss! strzelił gola! Strzelał po profesorku stojąc prostopadle do bramki. Gliwa nie miał szans by to obrobić!
  • 84' Cseba Horvat z sześciu metrów nie trafił do bramki!
  • 82' Djurdjević ukarany żółtą kartką. Próbował odebrać piłkę Davidowi Abwo ale zamiast w piłkę wszedł prosto w jego nogi.
  • 81' Reiss faulowany przez Hanzela.
  • 79' Duet Lovrencsics Reiss odebrali piłkę gościom na połowie Lecha. Gergo podawał do Teodorczyka ale ten nie opanował prostej piłki i jest aut dla gości. Mogła być z tego ładna kontra tym bardziej że Łukasz miał szansę sam pobiec pod pole karne wyprzedzając zaskoczoną obronę.
  • 78' Zmarnowana szansa Lecha...
  • 76' Lech: spodziewana zmiana Kaspera Hamalainena na Piotra Reissa.
  • 76' Ceesay wrzucał w pole karne do Teodorczyka ale za wysoko.
  • 74' Przy linii bocznej czeka już Piotr Reiss na wejście na murawę.
  • 73' Zagłębie: David Abwo za Adriana Błęda
  • 73' Trałka ukarany żółtą kartką.
  • 72' Hamalainen lekko podbił piłkę i wrzucił w pole karne ale trochę za mocno dla Teodorczyka.
  • 71' Kartką ukarany Możdżeń.
  • 70' Czyżby Hamalainen w poprzednim starciu nabawił się kontuzji? Miejmy nadzieję że nie.
  • 70' Wołąkiewicz faulował Pawłowskiego na połowie Lecha.
  • 68' Hamalainen przejął piłkę na połowie gości i podbiegając do pola karnego wypatrzył Możdżenia dobiegającego prostopadle do bramki. Mateusz przyjął podanie ale strzelał prosto w obrońcę... Gliwa bez większego problemu złapał piłkę.
  • 66' Mateusz Możdżeń strzela z dystansu... o ile można to nazwać strzałem bo piłka cały czas kozłowała po murawie.
  • 63' Ponowne kuszenie Lechitów... znowu bawią się z gośćmi tym razem w polu karnym. Nie chcę złorzeczyć ale to się może źle skończyć.
  • 62' Lovrencsics próbował rozepchnąć się w polu karnym i podać do kolegów stojących przed bramką ale widać się nie zrozumieli i nikt nie zareagował na jego podanie,
  • 60' Trałka faulowany prze Vidanova.
  • 58' Lech: Teodorczyk za Ślusarskiego
  • 58' Lech: Możdżeń za Ubiparipa
  • 57' Lechici kuszą los... bawią się z przeciwnikami tuż przy swoim polu karnym. Goście wywalczyli rzut rożny.
  • 56' Za mocna wrzutka Hamalainena w pole karne do Ślusarskiego i brak zagrożenia dla bramki Gliwy.
  • 54' Kolejny raz szczęście uśmiecha się do poznaniaków. Na jedenastym metrze na granicy przepisów zatrzymywany był jeden zawodników gości.
  • 52' Korner dla gości.
  • 51' Ślusarski nieprzepisowo przytrzymywany przez zawodnika gości a sędzia dyktuje jego faul... ciekawe.
  • 50' Djurdjević zatrzymał kontrę gości faulując Pawłowskiego.
  • 49' Pawłowski nie doszedł do podania w polu karnym, a Burić pewnie przejął podanie.
  • 48' Mało brakowało! Gliwa ledwo zdołał się rozciągnąć w bramce łapiąc piłkę tuż przed rozpędzającym się Lovrencsicsem.
  • 47' Trałka faulowany przez Papadopulosa.
  • 45' Zagłębie: Horvat za Rakowskiego
  • 45' Zagłębie: Hanzel za Rymaniaka
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę.
  • 47' Koniec pierwszej części spotkania. Lech - Zagłębie 2:1.
  • 46' Jiri Bielek ukarany kartką za faul na Hamalainenie.
  • 45' Doliczone 2 minuty do spotkania.
  • 45' Cotra zwija się na boisku sugerując, że faulował go Ceesay ale z naszej perspektywy do niczego nie doszło. Sędzia dyktuje rzut wolny. Goście próbują wrzutki w pole karne ale nie udało im się poprawie główkować bo piłka poszybowała ponad poprzeczką.
  • 43' Świetne zagranie w pole karne Ceesaya do Ubiparipa. Niestety Vojo nieznacznie minął się z piłką.
  • 42' Kontratak gości powstrzymany. Ślusarki w środku pola przejął podanie i pędzi w kierunku bramki... dał się wyprzedzić dwóm zawodnikom gości i próbując podawać w pole karne wygrał rzut rożny.
  • 39' Ślusarski wygrał pojedynek z dwoma obrońcami. Strzelił w kierunku bramki tuż nad murawą stwarzając problem dla Gliwy z obroną ale jednak zatrzymał piłkę, który tylko trochę mu odskoczyła ale zdołał ją ponownie złapać.
  • 28' Rzut rożny dla Lecha.
  • 37' Ceesay po podaniu Trałki popędził wzdłuż prawej linii autowej i zdaje się próbował strzelać w stylu Henriqueza tuż pod poprzeczkę ale Gliwa dobrze ustawiony bez problemu wyłapał piłkę.
  • 34' Adrian Błąd nie doszedł do piłki będąc w polu karnym na piątym metrze.
  • 31' GOL!!!! Hamalainen podał pod linię pola karnego do Ubiparipa, który po chwili oddał piłkę do fina, którego zostawili w spokoju obrońcy gości. Kasper pięknie posłał piłkę z za linii autowej tuz pod upadającym już na murawę Gliwą. Wynik 2:1
  • 27' Murawski troszeczkę za mocno wybił piłkę obrońcy gości i nie dał rady do z powrotem dobiec. Grę wznowi Gliwa.
  • 24' Przerwa w grze. W starciu ucierpiał jeden z zawodników gości.
  • 23' Hamalainen faulował Błęda. Rzut wolny około 25 metrów do bramki.
  • 20' Akcja trochę samolubna Vojo Ubiparipa. Przed polem karnym nie podał nikomu z lepiej ustawionych kolegów i postanowił strzelać sam... nie wyszło mu to, piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.
  • 19' Ślusarski przestrzelił bardzo dobrą okazję do podwyższenia wyniku.
  • 18' Murawski minął kilku zawodników gości na ich połowie i bliski był podejśćia pod pole karne ale niestety Adrian Rakowski zdołał go w tempo zatrzymać.
  • 17' Rzut rożny dla gości.
  • 15' Świetne podanie pod nogami obrońców do Lovrencsica i ten pięknie płasko po murawie posłał piłke do bramki! Lech wyrównuje i mamy ponownie otwarty wynik 1:1.
  • 13' Lovrencsics biegnie do lewego rogu boiska, czyli mamy rzut rożny.
  • 12' Ceesay wyrzucił z auto wprost do Hamalainena, który przedłużył podanie główką do Trałki. Niestety próba strzału skończyła się fatalnie, bez grożenia dla bramki gości.
  • 11' Wołąkiewicz faulowany na połowie gości.
  • 10' Najpierw Ceesay potem Hamalainen wygrali swoje pojedynki główkowe jednak przy ostatnim sędzia dopatrzył się faulu.
  • 9' Lovrencsics wywalczył rzut rożny dla Lecha... może teraz?
  • 7' Ubiparip w polu karnym minął się z piłką... a mogła być piękna główka i gol kontaktowy.
  • 5' Burić przelobowany przez Szymona Pawłowskiego podaniem! Goalkeeper próbował jeszcze desperacko wybić piłkę z linii bramkowej ale nie udało się.... Zagłębie po pięciu minutach wygrywa w Poznaniu 0:1.
  • 4' Cotra spudłował ale jeszcze piłka gdzieś odbiła się od jednego z zawodników Lecha i jest kolejny rzut rożny.
  • 4' Korner dla gości i bardzo dobra obrona Burića.
  • 3' Hamalainen zagrał do Murawskiego, ten próbował zagrać do Lovrencsicsa ale nie wyszło mu za bardzo. Gergo jednak zdołał dobiec do piłki i podprowadzić ją pod linię pola karnego gości i oddać strzał. Niestety Gliwa broni.
  • 1' Lovrencsics faulowany na połowie przeciwnika. Sam wykonywał rzut wolny wrzucając piłkę w pole karne. Skończyło się faulem jednego z Lechitów i grę wznawia Gliwa.
  • 0' Murawski i Hamalainen rozpoczęli spotkanie.
  • 16:50 Witamy serdecznie w to bardzo ciepłe niedzielne popołudnie. Temperatura na stadionie to około 16 stopni z przepięknym bezchmurnym niebem. Już za niespełna 10 minut rozpocznie się spotkanie 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Zagłębiem Lubin.

Burić, Djurdiević, Trałka, Lovrencsics, Ubiparip, Murawski (kpt.), Ślusarski, Hamalainen, Wołąkiewicz, Ceesay, Kamiński
rezerwa: Kotorowski, Kędziora, Reiss, Teodorczyk, Drewniak, Możdżeń, Cyfert
trener: Mariusz Runak