Lech Poznań – Wisła Kraków 2:0 (0:0)

25. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Wisła Kraków  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

25. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Wisła Kraków Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPo całym dniu emocji związanych z nierówną walką z atakującą zimą czas na emicje sportowe. Spotkanie Kolejorza z Wisłą Kraków w 20. kolejce T-Mobile Ekstraklasy zapowiada się naprawdę obiecująco. Początek meczu na Stadionie Miejskim o 20:30, a my zapraszamy na relację minuta po minucie.

Podczas ostatniej kolejki obu zespołom nie udało się zdobyć punktów. Kolejorz grał w dziesiątkę praktycznie przez całe spotkanie z Kielcach z Koroną, tracąc bramkę na 2 minuty przed końcem.

Nasi dzisiejsi goście natomiast w pojedynku z Jagiellonią przegrała aż 5:2 na wyjeździe.

Dzisiaj liczymy na ciekawe spotkanie, ale też na cenne punkty dla Kolejorza. Zajmujemy w tej chwili 4 miejsce w tabeli i jesteśmy tuż za Wisłą Kraków.

Zapraszamy na relację minuta po minucie – początek o godzinie 20:30.

2 - 0

Wisła Kraków

• 94' dziękujemy za uwagę 🙂 warunki nie były komfortowe - wiało, śnieżyło, ale są punkty! 🙂
  • 94' rzut wolny dla gości - wrzutka, główka i aut i... koniec meczu!
  • 93' oj - nerwy puszczają - znowu jakieś przepychaki - niepotrzebnie - a wszystko po faulu Trałki
  • 93' wykonujemy rzut wolny z własnej połowy, ale co można zrobić z taką piłką?
  • 92' Henriquez faulowany przez Sarki'ego
  • 91' już wiemy +3 minuty
  • 91' to co? kończymy? no nic juz się raczej nie wydarzy - chyba że sędzia doliczy jakieś 15 minut - właśnie - ile będzie doliczonych minut?
  • 90' Mamy kolejny rzut wolny - Arboleda wrzuca piłkę dość blisko bramki, ale nie wyszła z tego żadna groźna sytuacja
  • 89' LECH - Pawłowski schodzi i zastępuje go Jakóbowski
  • 88' Wisła próbuje nam zagrozić - Sarki ponownie strzela z dystansu, ale zbyt słabo i piłkę pewnie chwyta Gostomski
  • 86' gra zaczyna coraz częściej przypominać wykopki - zawodnicy kopią się po kostkach, a może jestem zbyt surowy
  • 84' Możdżeń - jakaś przepychanka była
  • 83' Lech - Hamalainen idzie odpocząć, a grać zaczyna Kownacki
  • 82' Gergooooooooooooooo! Gooooool!
  • 80' rzut wolny - Dougla podchodzi do piłki i wrzuca piłkę - Teo chyba strzela, ale i tak jest spalony
  • 79' WISŁA - wchodzi Małecki, schodzi Guerriera
  • 78' Brożek wszedł kilka minut temu i proszę - już był groźny. Panowie - uwaga! Żeby tylko taki wynik utrzymać
  • 77' na trybunach marznie dokładnie 10.432 kiboli
  • 75' Wisła rozciągnęła grę, ławą wbiegła na naszą połowę, ale Sarki naciskany prrzez naszych zawodników strzela, ale daleeeeeko od bramki Gostomskiego
  • 74' WISŁA - schodzi Stjepanović, a zaczyna grać Brożek
  • 73' Ślusarski ukarany za faul - poszkodowany jest Burliga
  • 72' Doglas wrzuca piłkę pod bramkę - prosto w ręce bramkarza
  • 72' cały czas atakujemy , Pawłowski prawą stroną, dośrodkowuje i... mamy rożny - tym razem z prawej strony
  • 71' wykonuje Georgo, ostatni strzela Douglas prosto w światło bramki!!!!!!!! Ale jakieś 5 metrów za wysoko
  • 70' po kolejnym ataku mamy kolejny rzut rożny
  • 68' kończ pan panie turek, dlaczego pan nie kończy - że zacytuję klasyka. Kończ bo wynik dobry, a na stadionie nadal zimno
  • 67' Wisła próbowała nas atakować lewą stroną, ale wybijamy piłkę i w 3 atakujemy połowę gości, której broni 4 zawodników - niestety skutecznie
  • 65' Sarki fauluje Hammaleinego i mamy rzut wolny - kolejny
  • 65' Douglas znowu wykonuje rzut wolny - pięknie dośrodkwuje ale pogubili się nasi napastnicy 🙁
  • 64' wykonanie tego stałego fragmentu gry wykonane fatalnie, bez pomysłu
  • 63' w prosty sposób straciliśmy piłkę w połowie boiska i trójka Wiślaków próbowała zmontoeać akcję - na szczęście obrona wróciła na swoje miejsca - goście wywalczyli pierwszy w tym spotkaniu rożny
  • 62' lechita leży na boisku - Linetty, sędzia znowu przerywa grę
  • 61' Wisła po stracie bramki jkby dostała skrzydeł - zaczyna atakować
  • 59' WISŁA - Sarki zmienia Chrapka
  • 56' Goooooooooooooooooooool! Henriquez!!!!!!!!!!!!!!!
  • 55' Kolejny atak lewą stroną, ale dośrodkowanie zupełnie nieudane, wprost pod nogi obrońcy Wisły
  • 54' szukamy luki w obronie - cały czas atakujemy, znowu kontrolujemy sytuację na boisku - oby to nie było tylko uśpienie czujności Kolejorza
  • 53' To chyba Pawłowski strzelał z dystansu - ale obok bramki.
  • 50' Możdżeń strzela, ale znowu zabrakło odrobiny precyzji i kilku piłkarzy Lecha do wsparcia
  • 49' ojjjj - Brożek atakuje, za chwilę ponownie niemal sam na sam z Gostomskim. Panowie! Pilnujemy!
  • 48' Burliga fauluje Linettego - ostry wślizg
  • 47' Hammaleinen faulowany i jest wolny - tzn rzut jest wolny
  • 47' po krótkiej wymianie piłek wokół pola karnego Wisły mamy rzut rożny - wykonuje Douglas, ale piłkę wychwytuje Miśkiewicz
  • 46' sędzia też chyba nie widzi dobrze - miał być rożny dla Lecha, ale nic z tego
  • 45' pole karne gości nie zostało w 100% odśnieżone - obysmy się tam za bardzo nie ślizgali...
  • 45' LECH - nie wszedł Teo, którego zastąpił Ślusarz
  • 45' zaczynamy II połowę
  • 45' Teraz Trałka został ukarany, jeszcze przed gwizdkiem - chyba za niebezpieczny wślizg - o ślizg na takim boisku teraz nietrudno
  • 45' no dobra - koniec pierwszej połowy. Czas na coś ciepłego 🙂
  • 44' aleeeeeee mieliśmy szczęście - Wisła podeszła pod naszą bramkę i było naprawdę bardzo groźnie, bo wydawało się, że obrona w tym gęstym śniegu nie zauważyła ataku
  • 43' akcja lewą stroną, Hammaleinen podaje fo Georgo, ten strzela, ale Miśkiewicz broni!!!
  • 42' kolejna akcja Lecha, ale przerywa ją gwizdek - jest spalony
  • 41' po fauli na Hammaleinenie mamy rzut wolny - ale daleko dość od bramki
  • 40' Trałka chyba został ukarany, ale nie wiemy dokładnie za co, bo odśnieżaliśmy okulary i lepiliśy bałwana 😉 a nie - odwrotnie - to Bunoza dostał żółtko
  • 37' ale bombardowanie bramki gości!
  • 36' Hammaleinen biegnie, ale obrońca wybija mu piłkę
  • 35' a kibole śpiewają: pada śnieg, pada śnieg
  • 33' ciekawe ile czasu doliczy sędzia? przerw będzie chyba więcej, bo jest coraz silniejszy wiatr, który nawiewa śnieg
  • 30' cały czas bez bramek - za to śniegu coraz więcej i znowu trzeba odśnieżać
  • 29' znowu ktoś w czerwonej koszulce leży, śedzia gwiżdże, gra wstrzymana
  • 28' Łukasz Garguła za faul na Henriuezie
  • 27' po rożnym było zamieszaie, Krakusy wybiły piłkę, ale ta trafiła ponownie do jednego z naszego piłkarzy, który silnie dośrodkowywał (strzelał?) ale zabrakło kilku centymetrów by któryś z naszych zawodników wbił ją do bramki
  • 26' kolejny rożny dla Lecha
  • 25' Wisła kontratakuje, ale szybko wybijamy jej piłkę i atak z głowy 😉 szansa na kontratak - zbyt wolno wykonany, żeby zaskoczyć przeciwnika
  • 24' Georgo dośrodkowuje! Gooooooool! Nieeeee... piłka wybita, ale mamy pecha
  • 23' Teooo! Oj, miał szansę, ale szybko dopadło go chyba 3 obrońców - szkoda
  • 22' połowa boiska Wisły jest zupełnie biała - śnieg sypie, a pomarańczowa piłka krąży między lechitami
  • 21' oooooj - piłka wpadła w nasze pole bramkowe - ale chyba i tak był spalony, a niby groźnie nie było
  • 21' goście mają rzut wolny, ale daleko od naszej bramki
  • 20' o - przerwa, bo na boisko wbiegł pan ze szczotką i srząta śnieg z linii na polu karnym Wisły
  • 16' Dobre dośrodkowanie, ale piłkę wyłapuje bramkarz
  • 16' Mamy rożny - do piłki idzie Douglas
  • 16' Coraz mocniej zaczyna sypać śnieg - kwadrans za nami i gra zaczyna się wyrównywać
  • 15' Linetty zwija się leżąc na boisku - lepiej za długo nie leżeć bo przy takiej pogodzie można złapać wilka 😉
  • 14' zaczynamy chyba tracić przewagę na boisku - czy nie tracimy? Krakusy zaczynają się rozpędzać chyba
  • 12' a teraz kontratak Wisły - Chrapek strzela, ale zbyt czytelnie i za słabo, by zaskoczyć Gostomskiego. Akacja była groźna - uważać panowie!
  • 11' cały czas atakujemy, szukamy drogi do bramki gości
  • 10' Doglas został ukarany za faul - z daleka wyglądało to rzeczywiście groźnie
  • 8' oooooj - szkoda - byliśmy blisko szczęścia - nic to, to dopiero pierwsze minuty, które zdecydowanie należą do Lecha!
  • 6' Gostomski został lekko poturbowany przez napastnika Wisły - na szczęście niegroźnie
  • 5' chwilę później Georgo atakował - obrona jednak jest na swoim miejscu
  • 4' Teodorczyk próbował znaleźć sposób na umieszczenie piłki w siatce bramki gości, ale został zastopowany - szkoda
  • 3' Douglas wykonuje - strzela na bramkę, ale piłkę wyłapuje bramkarz Wisły
  • 3' Sfaulowany leży na boisku Trałka i mamy rzut wolny
  • 2' i już byliśmy pod bramką gości - udało się jednak tylko wywalczyć aut. Niewiele.
  • 1' gramy!
  • 00' Zaraz zaczynamy - piłkarze mecz, kibole kibicowanie, my relację minuta po minucie. Śnieg ma natomiast przestać!
  • 00' W górę serca, niech zwycięża Lech! Niesie się na trybunach 🙂
  • 00' pada sobie śnieżek, pada sobie równo... oj zimo - rozgrzać nas mogą tylko gole Kolejorza!

Lech Poznań – Gostomski, Możdżeń, Arboleda, Douglas, Henriquez, Trałka, Linetty, Pawłowski, Hamalainen, Lovrencsics, Teodorczyk.

Wisła Kraków – Miśkiewicz, Jovanović, Głowacki, Bunoza, Burliga, Stjepanović, Chrapek, Guerrier, Boguski, Garguła, Brożek.