Lech Poznań – Śląsk Wrocław 3:0 (3:0)

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:0 - 25 kwietnia 2015 r.  Foto: Pawel Rychter

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:0 - 25 kwietnia 2015 r. Foto: Pawel RychterNiedzielna porażka była dopiero drugą przegraną poznaniaków na swoim terenie w obecnej edycji rozgrywek Ekstraklasy. Pomimo przegranego meczu z Jagiellonią biało niebiescy zapewniają, że są gotowi na spotkanie ze Śląskiem.

“Mecz z Jagiellonią na pewno nie był dobry, ale nie chcę nim żyć. Nie ma już sensu tego rozpamiętywać. Wiemy co zrobiliśmy źle i nie zamierzamy popełnić tych samych błędów w następnym meczu” – podkreśla Łukasz Trałka

Już wiemy, że trener Maciej Skorża może liczyć na wszystkich swoich podopiecznych – poza Gergo Lovrencsicsem, który niestety nadal nie może grać.

KKS Lech Poznań

3 - 0

Śląsk Wrocław

• 19:54 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:53 Ważne trzy punkty zdobyte! Lech po bardzo dobrym spotkaniu pokonał Śląsk Wrocław, po golach Kownackiego i Pawłowskiego, aż 3:0.
  • 90+3 Koniec spotkania! Wynik 3:0
  • 90+2 Znowu Sadaev, tym razem przewrotką próbował pokonać bramkarza gości po za wysokiej wrzutce z prawej strony boiska.
  • 90+1 Linetty za głęboko zagrał do Sadeva w pole karne... Pawełek przejął piłkę.
  • 90' Henriquez niedokładnie przymierzył i nie trafił w światło bramki.
  • 90' Druga część spotkania potrwa jeszcze 2 minuty.
  • 88' Formella poślizgnął się na murawie po podaniu Jevtića ale zdołał jeszcze wywalczyć rzut rożny.
  • 82' Śląsk: Kaczmarek za Picha
  • 82' Jetić w polu karnym żonglował piłkę w polu karnym o zagrał do Formelli, który nie czekając długo oddał strzał. Szkoda, że to nie weszło.
  • 81' Lech: Henriquez za Kędziorę
  • 76' Jevtić świetnie rozpracował obronę gości posyłając piłkę między ich nogami do wbiegającego w pole karne Darka Formelli! Szkoda, że bramkarz gości był na tyle szybki by utrudnić oddanie strzału.
  • 74' Lech: Jevtić za Hamalinena
  • 72' Zaur bardzo ładnie ograł przeciwnika przy linii autowej i wszedł w pole karne, gdzie nieco za mocno wybił piłkę przed siebie - ale Lech wznawia z rożnego.
  • 71' Sadaev bliski gola! Piłka z kilku metrów poszybowała wprost w rękawice Pawełka.
  • 71' Znowu Linetty wślizgiem wygarnia piłkę przeciwnikowi przerywając atak!
  • 68' Spalony! Goście na spalonym - bramka nie zaloczona.
  • 65' Lech: Formella za Kownackiego
  • 62' Doskonałą obroną popisał się Burić! Goście wznawiają z rzutu rożnego.
  • 61' Sadaev wyraźnie niezadowolony po tym jak Kownacki strzelał zamiast odegrać mu piłkę w polu karnym do lepiej ustawionego Czeczena.
  • 59' Pewna interwencja Arajuuriego w polu karnym i przerwana akcja gości.
  • 53' Strzał Picha obroniony przez Burića.
  • 50' Kamińśki nie uniemożliwił oddania strzału Flavio Paixao ale znacznie mu utrudnił to zadanie - strzał niecelny choć mógł być groźny.
  • 48' Pressing Kownackiego opłacił się - młody napastnik przejął piłkę, przed polem karnym gości i niedokładnie wycofał ją do Hamalainena.
  • 47' Angielski już upomniany przez sędziego za faul na Douglasie.
  • 45' Druga odsłona spotkania rozpoczęta.
  • 45' Zmiany w przerwie w szeregach gości, na boisku Angielski i Grajciar.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu.
  • 45' Nieudana wrzutka w pole karne przeistoczyła się w niecelny strzał Dud Paraiba.
  • 42' Poważny błąd Kamińskiego w środku pola naprawia najpierw Trałka, a chwilę później niezawodny Karol Linetty, który wślizgiem bezbłędnie przejmuje piłkę.
  • 38' Burić pewnie łapie piłkę w rękawice, przecinając wysokie podanie w pole karne do Flavio Paixao.
  • 36' Lacnemu wyraźnie nie podoba się gra obrońcy Lecha, Tomasza Kędziory, który przestawia napastnika gości jak chce.
  • 33' Sadaev minimalnie nie trafił w bramkę mając tylko Pawełka przed sobą.
  • 32' Sadaev podał piłkę przed polem karnym do Pawłowskiego! Pomocnik obiegł obrońcę i dokładnie podał piłkę do Czeczena za plecy. Szkoda, że Zaur się nie odwrócił.
  • 28' Rozstrzelali nam się poznaniacy! Pawłowski właśnie z 16 metrów przelobował Pawełka, który próbował przerwać rajd pomocnika na jego bramkę! Wynik 3:0
  • 27' Pawełek wypiąstkował piłkę wrzuconą w pole karne przez Douglasa z rzutu rożnego.
  • 25' Dobrze przejęcie Dawida Kownackiego w środku pola zmarnował Tomasz Kędziora. Młodego obrońcę poniosły nerwy i strzelał na bramkę z prawie połowy boiska.
  • 24' Marco Paixao strzelił płasko po murawie w sam środek bramki Lecha. Burić bronił na raty łapią piłkę a później ją upuszczając.
  • 20' Kownacki nieznacznie się pomylił... ale brawa za akcje Lecha!
  • 18' Pawłowski w polu karnym wślizgiem wpakował piłkę do siatki! Wynik 2:0!
  • 17' Hamalainen wygrał walkę bark w bark z Zielińśkim! Coś pięknego!
  • 15' Linetty wygarnął piłkę Milosowi Lacnemu spod nóg przerywając kontrę gości.
  • 12' Szkoleniowo!!! Pawłowski z lewej strony pola karnego wrzucił piłkę w przed pole karne na głowę Dawida Kownackiego, który pewnie pokonał Mariusza Pawełeka przy wrzawie całego stadionu! Wynik 1:0.
  • 9' Oj przedobrzył Sadaev! Pawełek w polu karnym wyszedł naprzeciw Czeczenowi, który przeskoczył bramkarza gości - akcję zakończył przy linii kończącej boisko. Zaur odczekał chwilę i próbował dośrodkować w pole 11 metra ale niestety nie udało się.
  • 7' Paixao powstrzymany przez Trałkę i jest rzut rożny dla Śląska
  • 3' Dali się rozciągnąć w obronie poznaniacy i Flavio Paixao zdołał wejść z piłką w pole karne i oddać strzał niepilnowany! Dobrze zachował się Burić wychodząc naprzeciw!
  • 1' Wysoki pressing gości - przed chwilą Pich miał okazję strzelecką w polu karnym, którą zmarnował.
  • 0' Sędzia gwiżdże i rozpoczynają goście.
  • 17:58 Dzień dobry! Już za chwilę rozpocznie się spotkanie 33. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Śląskiem Wrocław.