Lech Poznań – Śląsk Wrocław 0:3 (0:1)

Lech Poznań - Śląsk Wrocław  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Lech Poznań - Śląsk Wrocław Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW trakcie 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Kolejorz podejmie aktualnego Mistrza Polski. Śląsk Wrocław w tej rundzie ma problemy z odnalezieniem rytmu gry i po trzynastu kolejkach znajduje się dopiero na 6 miejscu.

Trener Mariusz Rumak na pewno nie może skorzystać z kontuzjowanych Manuela Arboledy oraz Vojo Ubiparipa. Niepewny jest z kolei występ Jasmina Burica, który na środowym treningu nabawił się urazu łokcia. Stanislava Levy nie ma wprawdzie zawodników z problemami zdrowotnymi jednak za kartki zawieszeni są obrońca Amir Spahić oraz pomocnik Rok Elsner.

0 - 3

Śląsk Wrocław

• 20:50 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 96' Koniec spotkania.
  • 90' Tak samo Możdżeń ukarany za niesportowe zachowanie wobec Mili.
  • 90' Mila ukarany za niesportowe zachowanie wobec Możdżenia.
  • 90' Ostre zagranie Mili i Możdżenia po którym o mało nie doszło do bójki.
  • 87' Kebba Ceesay mocno poirytowany minął kilku zawodników gości i oddał strzał ale piłka po drodze napotkała jednego z obrońców gości i mamy rzut rożny.
  • 87' Spotkanie przedłużone zostaje o 6 minut.
  • Kamiński zostaje zniesiony na noszach z boiska. Mocno ucierpiał.
  • 84' Kamiński po za polem gry. Ucierpiał w starciu z jednym z zawodników gości.
  • 83' Śląsk: Garyga zmieni Ćwielonga
  • 82' Po chwili mecz zostaje wznowiony.
  • 82' Kibice Kolejorza ponownie odpalili race! Mecz został wstrzymany. Jest zdecydowanie większe zadymienie niż wcześniej. Kompletnie nie widać połowy Lecha.
  • 80' Totalny spokój po stronie gości widoczny na każdym kroku. Właśnie urządzili sobie zawody strzeleckie pod bramką Lecha... smutny to widok kiedy drużyna kompletnie nie wie co zrobić.
  • 78' Sobota z rzutu wolnego strzelał prosto na brakę ale Kotorowskiemu udało się wybić ją po za pole karne.
  • 77' Djurdievic faulował Ćwieląga po prawej stronie boiska na wysokości pola karnego.
  • 74' Lech: Djurdievic zmieni Wołąkiewicza.
  • 73' Dla Ćwielonga za faul na Trałce.
  • 72' Murawski posłał bombę prosto w kierunku bramki Śląska. Kelemen rozciągnął sie jak długi w brace i szczęśliwie obronił.
  • 71' Witać nerwówkę w szeregach Lecha... tragicznie się to przekłada na skłądność zagrań
  • 66' Zamieszanie w boksie gości - chyba trener Stanislav Levy zasłabł.
  • 65' Rzut wolny dla gości.
  • 63' Lechici desperacko próbując coś zrobić... przed chwilą Slusarski nie mając innego wyjśca ponownie próbował przewrotką pokonać Kelemena... ale piłka poszybowała wysoko ponad bramką.
  • 59' Bardzo dobre dogranie Lovrencsicsa do Ślusarskie w przed pole karne, ten strzelał z przewrotki i minimalnie chybił...
  • 56' Festiwal strzelecki w wykonaniu aktualnych Mistrzów Polski rozpoczął się chyba na dobrze... tym razem Piotr Ćwielong z około 16 metrów posłał piłkę przy prawym słupku do siatki... wynik meczu 0:3
  • 55' Sobota! Umieścił piłkę w bramce.... 0:2 dla Śląska
  • 53' Kibice Lecha odpalili chyba wszystkie race dymne w mieście. Stadion spowiła mgła 🙂
  • 52' Bereszyńska dokładnie podał do Ślusarskiego, ten próbował mu odegrać piłkę pod pole karne ale zrobił do za mocno i piłka opuściła pole gry.
  • 49' Niewykorzystany rzut rożny dla Lecha...
  • 45' Lech: Tonewa zastępuje Możdżeń...
  • 45' Lech: Bereszyński wchodzi w miejsce Drewniaka
  • 45' Druga połowa rozpoczęta.
  • 45' Koniec pierwszej połowy... słabo słabo słabo, tak w trzech słowach można streścić to co mogliśmy zobaczyć na murawie. Poznaniacy nie potrafią ułożyć żadnej dobrej akcji! Może druga połowa będzie lepsza.
  • 41' Dobra próba Ceesaya na przedarcie się prawą stroną na wysokość pola karnego ale niestety podanie w pole karne pozostawiało już wiele do życzenia.
  • 38' Bartek Ślusarski powiedział kilka cierpkich słów jednemu z sędziów liniowych za podyktowanie ręki w jego wykonaniu. Naszym zdaniem faktycznie nic takiego tu nie maiło miejsca po za tym że jeden z zawodników gości bardzo wysoko usiłował nogą wybić piłkę Bartoszowi.
  • 37' Chyba brak pomysłu po stronie Lecha... jakoś nie potrafią stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej.
  • 35' Henriquez walecznie przedziera się przed obrońców Śląska ale po drodze zdaniem sędziego faulował Ćwielonga.
  • 28' Rzut rożny dla Lecha z prawego narożnika - wykonuje Henriquez.
  • 26' Przed chwilą Szymon Drewnika miał okazję strzelecką ale nie złożył się dobrze i posłał piłkę po murawie wprost w ręce Mariana Kelemena.
  • 25' Na boisku póki co bez groźnych okazji ze strony jednej czy drugiej drużyny. I Lech i Śląsk miał okazję by zagrozić bramce przeciwników ale nie zdołał skonstruować dobrej akcji.
  • 20' Mila wybijał z rzutu wolnego płasko do Soboty na lewą stronę boiska. Ten wrzucił w pole karne do Cristiana Diaza, który idealnie przymierzył głową i umieścił piłkę w bramce! Lech Poznań - Śląsk Wrocław 0:1
  • 18' Ceesay ryzykownie wybijał piłkę piersią w polu karnym... mamy rzut rożny dla gości, który wykonywał Sebastian Mila. Piłka wrzucona w pole karne ledwo została wybita przez Kotorowskiego.
  • 14' Rzut wolny dla gości - odległość około 25 metrów. Wybijał Mila wprost w pole karne gdzie piłka została wybita po za pole karne.
  • 12' Kowalczyk dogrywał do niepilnowanego Soboty w prawy róg pola karnego Lecha! Sobocie nie pozostało nic innego jak tylko oddać strzał! Na szczęście dla Poznaniaków był to niecelny strzał ale mimo wszystko było bardzo groźnie.
  • 9' Ceesay odpuścił wysokie podanie do Mili na lewą stronę boiska pod pole karne by asekurować jego wejście w pole karne. Mila podał do niepilnowanego Diaza na 16 metr ale ten nie trafił w piłkę, którą przeją jeden z Wrocławian ale Henriquez już nie pierwszy raz pokazuje kto rządzi po tej stronie boiska.
  • 6' Groźne wyglądające podanie do Diaza w pole karne, spokojnie asekurowane przez obrońcę i przejęte przez Kotorowskiego.
  • 5' Jodłowiec wybija na aut naciskany przez Ślusarskiego na połowie Śląska.
  • 3' Ślusarski otrzymał podanie w środku pola. Zdołał odegrać na prawą stronę do Toneva, który popędził w kierunku pola karnego i zamiast wrzucać do wbiegającego Ślusarskiego próbował umieścić piłkę pod poprzeczką co przewidział Kelemen i złapał piłkę.
  • 2' Ceesay z około 20 metrów próbował chyba strzelać ale za bardzo się przechylił i nie zdołał dobrze trafić w piłkę. W efekcie czego strzał był słaby i nie trudny do obrony dla Kelemena.
  • 0' Sędzia Paweł Gil rozpoczyna spotkanie!
  • 20:41 Gdyby kibice grali dzisiaj na boisku z pewnością było by gorąco... ciekawe czy zawodnicy będą w stanie stworzyć odpowiednio gorące widowisko. Temperatura na stadionie nie jest tak niska jak podczas pamiętnego meczu z Juventusem kiedy było w okolicach -18 st. . ale mimo wszystko jest nam zimno 🙂
  • 20:37 Witamy serdecznie. Za niespełna 10 rozpocznie się ostatnie spotkanie rundy jesiennej pomiędzy Lechem Poznań a Śląskiem Wrocław,

Kotorowski, Trałka, Lovrencsics, Murawski (kpt.), Drewniak, Ślusarski, Wołąkiewicz, Ceesay, Tonev, Henriquez, Kamiński
rezerwa: Miszczuk, Djurdievic, Reiss, Wolski, Linetty, Bereszyński, Możdżeń
trener: Mariusz Runak

Kelemen, Jodłowiec, Sobota, Mila (kpt.), Kowalczyk, Pawelec, Ćwielong, Diaz, Socha, Kaźmierczak, Elsner
rezerwa: Gikiewicz, Cetnarski, Grodzicki, Stevanović, Voskamp, Wasiluk, Garyga
trener: Stanislav Levy

Sędziuje: Paweł Gil

Kibiców: 18794