Lech Poznań – Ruch Chorzów 2:1 (2:0)

36. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Ruch Chorzów  Foto: lepszyPOZNAN.pl/  Piotr Rychter

36. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Ruch Chorzów Foto: lepszyPOZNAN.pl/  Piotr RychterOd kiedy Ruch powrócił do Ekstraksay w sezonie 2007/08 statystyki są meczów przy Bułgarskiej są bezlitosne dla chorzowian. W trakcie tych ośmiu lat odbyło się osiem spotkań w Poznaniu, z których tylko jeden zakończył się remisem, a pozostałe poznaniacy wygrywali.

“Gdy w niedzielę zabrzmi pierwszy gwizdek arbitra, to nikt nie będzie myślał o wynikach poprzednich spotkań Lecha z Ruchem” – mówi trener Maciej Skorża, “Dlatego zostawmy statystyki. One są może ciekawe, ale tak naprawdę zupełnie nieistotne” – dodał.

2 - 1

Ruch Chorzów

• 17:22 Pierwszy mecz w rundzie wiosennej Lech rozpoczął od zwycięstwa z Ruchem Chorzów 2:1. Emocji nie brakowało i na pewno cieszy wynik. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 93' Po zakończeniu meczu jeszcze Filip Starzyński obejrzał żółtą kartkę.
  • 93' Koniec spotkania. Wynik 2:1
  • 92' Lovrencsics zmylił obrońcę i oddał strzał na bramkę. Dobrze ustawiony Putnocky nie miał problemu z obroną.
  • 90' Trzy minuty doliczonego czasu.
  • 89' Rzut rożny dla gości. Starzyński przerzucił.
  • 89' Lech gra w dziesiątkę. Lovrencsics leży po za polem gry. Zdaje się że został kopnięty przez jednego z przeciwników.
  • 88' Ruch: Kwiatkowski za Gigolaev
  • 87' Kownaski zmarnował okazję pokonania Putnocky-ego ale jego strzał głową nawet nie leciał w kierunku bramki.
  • 85' Lech: Formella za Pawłowskiego
  • 84' Gostomski piąstkuje wrzutkę gości w pole karne.
  • 80' Goście poczuli, że mogą jeszcze zmienić losy tego spotkania. Wyraźnie nasilili ataki na bramkę Gostomskiego.
  • 78' Rzut karny na bramkę zamienia Starzyński.
  • 78' Rzut karny dla gości Gigolaev leży na murawie po tym jak uderzył go nogą Lovrencsics.
  • 76' Ruch: Visnakovs za Babiarza
  • 74' Douglas wrzuca wykonuje rzut wolny po faulu na Kędziorze. Wrzucona przez niego piłka opuszcza pole karne i znowu poznaniacy wznawiają grę tym razem wyrzutem z autu.
  • 70' Lech: Kownacki za Sadaeva
  • 68' Banalna strata Pawłowskiego i nieudana kontra gości w wyniku za mocnego podania Oleksego.
  • 66' Lech: Kadar za Serafina
  • 64' Sadaev w środku pola przejął piłkę i podprowadził ją w stronę bramki po czym podał do Pawłoskiego, który pognał dalej. Niestety nie było już szansy oddać strzału więc podał pikę do wbiegającego w pole karne Lovrencsics-a, który od razu strzelił... niestety prosto w obrońcę.
  • 58' Sadaev w polu karnym gość zderzył się z Babiarzem. Wyglądało to jak faul na Czeczenie jednak nie, grę wznowił Putnocky.
  • 52' Kuświk faulowany 18 metrów od bramki Lecha. Wykonawcą rzutu wolnego był Starzyński jednak bezpośreni strzał nie zagroził bramce Gostomskiego.
  • 50' Dobra szybka akcja gości. Rozciągnęli obronę Lecha by ostatecznie Zieńczuk oddał strzał, który Gostomski wybije na rzut rożny.
  • 47' Kolejny rożny dla gości i tym razem piłka trafia do Kuświka, który słabo strzelił w kierunku Gostomskiego, który nie bez problemów ale obronił.
  • 46' Groźny strzał gości broni Gostomski wybijając na rzut rożny.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Ruch: zmiana w prerwie - Oleksy za Kowalskiego
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45' Minuta doliczonego czasu.
  • 45' Babiarz i Trałka zderzyli się i leżą na murawie. Sędzia wskazał faul Babiarza.
  • 43' Niecelna główka Sadaeva i grę wznowi Putnockyu.
  • 42' Pawłowski prowadził kontrę Lecha i mając obok siebie Hamalainena i Sadaeva stracił piłkę, którą mógł łatwo przerzucić do jednego z nich.
  • 42' Gra ugrzęzła na środku boiska.
  • 34' Lechici nie odpuszczają i atakują dalej i to się opłaca! Lech prowadzi już 2:0 po golu Kasepra Hamalainena! Piłkę na głowę fina skierował Kędziora.
  • 33' Dobre przejęcie piłki w środku pola przez w wykonaniu Trałki i szybki atak na bramkę Putnocky-iego. Trałka ładnie pod nogami obrońców podał piłkę do wbiegającego w pole karne Hamalainena, który oddał strzał ale niecelny.
  • 31' Długi atak gości na pole karne Lecha kończy się rzutem rożnym.
  • 28' Lovrencsics w walce z Gigolaevem wywalczył wyrzut z autu przy tuż przy linii kończącej boisko.
  • 26' Babiarz obiegł kilku obrońców Lecha i oddał strzał w kierunku bramki. Strzał nie był zbyt mocno jednak Gostomski miał trochę problemów z jego złapaniem.
  • 23' Arajuuri próbował dalekiego podania z połowy boiska do Sadaeva, jednak Putocky je przeciął przerywając grę.
  • 20' Sadaev faulowany w polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę. Niestety Putnocky dobrze odczytał intencje Marcina Kamińskiego, który nie zdołał podwyższyć prowadzenia Lecha.
  • 17' Hamalainen Z Sadaevem przedarli się w przed pole karne gości. Fin mógł podać piłkę do Czeczena ale postanowił sam ją rozegrać... niestety bez zagrożenia dla bramkarza.
  • 14' Groźny atak gości zakończony niecelnym strzałem Kowalskiego.
  • 10' Douglas biegnie do prawego rogu boiska co oznacza rzut rożny dla Lecha Poznań. Chwilę później Lovrencsics z drugiej strony wrzucał z rzutu rożnego, jego wrzutka trafiłą do Douglasa, który huknął jak z armaty niestetety niecelnie.
  • 6' Sadaev wślizgiem kieruje piłkę do bramki! wynik 1:0
  • 2' Rzut wolny dla Lecha na wysokości pola karnego Ruchu przy linii autowej.
  • 0' Sędzia Złotek po raz pierwszy zagwizdał w tym spotkaniu.
  • 15:29 Witamy ze stadiony przy ulicy Bułgarskiej. Już za chwilę rozpoczniemy relację z meczu 21 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Ruchem Chorzów.

Gostomski, Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Douglas, Lovrencsics, Serafin, Trałka, Pawłowski, Hamalainen, Sadaev
rezerwa: Kotorowski, Kadar, Ubiparip, Ceesay, Kownacki, Formella, Djoum
trener: Maciej Skorża

Putnocky, Gigolaev, Stawarczyk, Grodzicki, Konczkowski, Babiarz, Surma, Zieńczyk, Starzyński, Kowalski, Kuświk
rezerwa: Skaba, Efir, Helik, Oleksy, Kwiatkowski, Urbaczyk, Visnakovs
trener: Waldemar Fornalik

Sędziuje: Mariusz Złotek
Kibiców: 166672