Trzy punkty Kolejorza

21. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Ruch Chorzów  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 21. kolejce T-Mobile Ekstraklasy na Inea Stadionie przy ulicy Bułgarskiej  Lech Poznań podejmował Ruch Chorzów. Spotkanie wygrał Kolejorz 2:1 (2:0).

Trener Waldemar Fornalik po spotkaniu powiedział – zagraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej połowie, to był mecz pod kontrolą Lecha. Próbowaliśmy przeprowadzać akcje, ale niewiele z tego wynikało. Zbyt łatwo traciliśmy bramki. Nie potrafiliśmy się obronić. W drugiej połowie stwarzaliśmy sytuacje, ale zabrakło nam dokładności, może czasu. Szkoda, że cały mecz nie przebiegał tak, jak w drugiej połowie. Wtedy była by szansa w Poznaniu odnieść korzystny wynik.

Dzisiejszy mecz, to takie spotkanie, gdzie grasz dobrze. Strzelasz bramki. Wygrywasz 2:0. Masz sytuację, żeby strzelić 3 bramkę i zamknąć mecz – mówił na konferencji Maciej Skorżą, trener Lecha Poznań – A nagle wszystko się odwraca w drugą stronę i do ostatnich minut musimy walczyć, żeby wygrać z Ruchem tutaj na Bułgarskiej. Muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się, że w drugiej połowie stracimy kontrolę nad meczem. Najważniejsze, że dzisiaj kilku zawodników pokazało się z dobrej strony. na pewno Kuba Serafin miał bardzo obiecujący debiut. Debiut Tamasa Kadara jest godny odnotowania i coraz lepsza forma piłkarzy wracających po kontuzjach.