Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:1 (3:1)

1. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Pogoń Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Lech Poznań pod wodzą nowego szkoleniowca Nenada Bjelicy podejmie dzisiaj szczecińską Pogoń. Czego spodziewać się po Lechu dzisiaj? Tego dowiemy się o godzinie 15.30.

Będzie to 34 mecz pomiędzy Kolejorzem a Pogonią Szczecin w Poznaniu. Statystyki tych spotkań są następujące poznaniacy wygrali 12 spotkań, zremisowali 14, a 7-krotnie zremisowali.

3 - 1

Pogoń Szczecin

• 17:23 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 17:22 Udany debiut trenera Nenada Bjelicy przy Bułgarskiej. Jego podopieczni wygrali 3:1 po golach Marcina Robaka i Aziza Tetteha. Gra była efektowna i przyjemna do oglądania.
  • 90+3 Koniec spotkania. Lech wygrywa 3:1!
  • 90+1 Bardzo ładne wejście Kadara w pole karne, szkoda tylko, że nie było nikogo do kogo mógłby odegrać dogrywając w przed pole karne.
  • 90+1 Kintano strzela wprost w obrońców Kolejorza.
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu.
  • 89' Goooool!!!! Aziz Tetteh pakuje piłkę do siatki w ostatnich minutach meczu! Wynik 3:1
  • 88' Rzut rożny dla Lecha. Do do rogu zbliża Maciek Gajos.,
  • 84' Lech: Formella za Pawłowskiego
  • 83' Bednarek ukarany kartką za faul. Rzut wolny dla gości na połowie Lecha.
  • 82' Było blisko, ale Putnocky kontrolował sytuację pewnie wyłapując piłkę w powietrzu.
  • 80' Pogoń: Nunes za Lewandowskiego
  • 79' Z rzutu wolnego - bardzo ładny strzał w lewe okienko Gajosa i jeszcze lepsza obrona Kudły. Grę z rzutu rożnego wznowią poznaniacy.
  • 78' Faulowany Robak tuż pod polem karnym gości.
  • 74' Po rzucie rożny zderzyli się głowami w polu karnym zawodnicy. Są właśnie opatrywani.
  • 74' Lech: Trałka za Majewskiego
  • 73' Tetteh ukarany żółtą kartką.
  • 71' Po krótkiej grze w dziada piłka trafia do Makuszewskiego, który podbija piłkę, obraca się i niecelnie strzela z woleja. Zaskoczenie pełne dla bramkarza gości.
  • 69' Pawłowski rozpoczyna atak poznaniaków po rzucie karnym. Podaje piłkę do lewą stroną by po chwili znów ją otrzymać oddać strzał! Niestety za wysoki.
  • 68' Rzut rożny dla gości.
  • 65' Bardzo nieudany strzał Majewskiego. Choć sama akcja poznaniaków wyglądała ładnie.
  • 63' Lech: Makuszewszki za Jevtića
  • 63' Niebywałe! Łukasz Zwoliński podbiega do piłki, strzela, a Putnocky rzuca się i broni!
  • 62' Błąd Kadara w polu karnym i fauluje przeciwnika. Oznacza to rzut karny.
  • 61' Pogoń: Kitano za Korta
  • 61' Pogoń: Piotrowski za Matrasa
  • 60' Robak wrzuca w pole karne ale niestety Kudła szybszy i wybija piłkę.
  • 54' Murawski ukarany kartką i rzut wolny dla Lecha na przeciw bramki Kudły.
  • 53' Szansa dla Lecha. Pawłowski już rozpędza się na lewej flance do piłki. Pilnowany przez obrońcę zdołał jedynie niedokładnie dośrodkować piłkę, z której niestety nie udało się nic zrobić Marcinowi Robakowi. ten jedynie mógł pilnować obrońcę gości by ten nie mógł do nikogo podać piłki.
  • 50' Blisko był Rafał Murawski zdobycia bramki ale umieścił piłkę na bocznej siatce bramki.
  • 48' Lewandowski ukarany kartką a faul na Kędziorze.
  • 45' Zaczynamy drugą połowę meczu.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania. Lech prowadzi z Pogonią 2:1.
  • 44' Putnocky świetnie broni strzał gości.
  • 42' Robak najwyraźniej pewnie już czuje się w polu karnym. Właśnie podebrał piłkę spod nóg Kudły ale niestety Pawełowski, w którego stronę leciała piłka nie zdążył zebrać się do strzału.
  • 39' Jeden z napisów jaki można zobaczyć na sektorze najzagorzalszych kibiców Lecha brzmi, w tłumaczeniu z bośniackiego: <>.
  • 38' Arajuuri ukarany kartką za faul.
  • 33'

A tak wyglądał rzut karny w wykonaniu Marcina Robaka.
  • 29' Rzut wolny dla portowców, po lewej stronie pola karnego Lecha.
  • 26' Rzut karny wykonywał Marcin Robak, który posłał piłkę ponad murawą na lewy słupek. I jest bramka! Wynik 2:1!
  • 26' Jedenaska! Faulowany Szymon Pawłowski w polu karnym.
  • 23' Bednarek ze środka boiska przerzucił piłkę pod pole karne to Pawłowskiego. Ten lekko podbił piłkę i obrócił się w stronę bramki by z woleja posłać piłkę w stronę bramki - szkoda, że piłka poszybowała ponad poprzeczką. Ale brawa za pomysł.
  • 22' Oj było blisko! Kudla obronił zmierzający w stronę murawy strzał głową Jana Bednarka.
  • 17' Tym razem minimalnie spóźniony Kadar zmusza Deleva do oddania niecelnego strzału na bramkę Lecha.
  • 16' Murawski próbował zaskoczyć obronę Lecha przerzucając piłkę do Deleva ale czujny Putnocky wyszedł w głąb pola karnego i złapał piłkę.
  • 13 Znowu błąd Kędziory otworzył możliwość zdobycia bramki gościom, jednak Putnocky dobrze ustawiony broni strzał z bliskiej odległości.
  • 11' Cisną poznaniacy. Wywalczyli właśnie kolejny rzut rożny, z którego Marcin Robak próbował zdobyć bramkę.
  • 9' Lech wyrównuje! Bramkę strzela Marcin Robak, który efektownie ominął Kudłę i pod ostrym kątem skierował piłkę po murawie do bramki! Wynik 1:1.
  • 8' Faulowany Gajos przed polem karnym gości. Sam faulowany podbiegł do piłki i strzelił jednak prost w ręce bramkarza.
  • 6' Szybko rozwiązuje się nam worek z bramkami. Przed chwilą błąd w ustawieniu obrony wykorzystali goście omijając Tomka Kędziorę i szybkim dograniem do Zwolińskiego w przed pole karne kończą strzelając bramkę. Wynik 0:1.
  • 6' Zwoliński gooool!
  • 3' Była okazja dla Robaka. Przed sobą miał tylko obrońcę i bramkarza, który wyszedł po za pole karne i powalił poznańskiego napastnika na murawę wybijając piłkę na aut. Niestety wznowienie nie przyniosło oczekiwanego zagrożenia dla bramki gości.
  • 2' Rzut rożny dla Lecha, Piłkę wrzucał Jevtić. Niestety nie udało się stworzyć zagrożenia.
  • 0' Rozpoczynamy. Sędzia Marciniak gwiżdże pierwszy raz w tym meczu.
  • 15:29

Ten Pan to nowy trener Lecha Poznań, Nenad Bielica. Powodzenia Panie trenerze!
  • 15:26

Przed meczowe przewidywania.. czy są słuszne?:)
  • 15:25 Dzień dobry. Prawi e 30 stopniowy upał leje się z nieba, a przed nami spotkanie Lecha z Pogonią. Kibiców raczej więcej niż do tej pory nie ma.

Putnocky, Kędziora, bednarek, Arajuuri, Kadar, Tetteh, Gajos, Jevtić, Majewski, Pawłowski (kpt.), Robak
rezerwa: Burić, Gumny, Nielsen, Trałka, Makuszewski, Formella, Kownacki
trener: Nenad Bjelica

Kudła, Frączczak, Rudol, Fojut, Lewandowski, Murawski (kpt.), Matras, Gyurcso, Kort, Delev, Zwoliński
rezerwa: Słowik, Matynia, Kitano, Piotrowski, Listkowski, Obst, Nunes
trener: Kazimierz Moskal

Sędzia główny: Szymon Marciniak
Kibiców: 17247