Lech Poznań – Lechia Gdańsk 4:2 (3:0 2p)

Lech Poznań - Lechia Gdańsk  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Lech Poznań - Lechia Gdańsk Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW meczu 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Kolejorz zmierzy się nieco osłabioną ostatnio Lechią Gdańsk. Będzie to zatem kolejna szansa na zdobycie na własnym “podwórku” punktów. Przez ostatnie pół roku się to niestety nie udawało. Czy tym razem pozwoli na to przeciwnik, który zajmuje przed tym meczem 7 miejsce w tabeli?

Obie drużyny wystąpią nie w takich składach jak być może życzyliby sobie tego trenerzy. W Lechu zabraknie Manuela Arboledy, Patryka Wolskiego oraz Tomasza Kędziory, którzy nadal są kontuzjowani.

W zespole gości zabraknie z tego samego powodu Bartosza Kanieckiego, Sebastiana Madery oraz Krzysztofa Bąka. Lechia nie może też liczyć na  Marcina Pietrowskiego, który nie zagra z powodu kartek w poprzednich spotkaniach.

KKS Lech Poznań

4 - 2

Lechia Gdańsk

• 22:41 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:38 Fantastyczny mecz! Sześć bramek i zwycięztwo Lecha Poznań.
  • 93' Koniec tego bardzo dobrego spotkania.
  • 92' Adam Duda nadal wierzy w zwycięstwo! Strzela gola i zmienia wynik na 4:2.
  • 91' Trójkowa akacja Lechitów - Możdżeń - Ubiparip, ostatnim, który uderzył w piłkę był Bartosz Ślusarski, któremu już nie pozostało nic innego jak pokonać Buchalika i jest! Gooool! 4:1 dla Lecha Poznań!!
  • 89' Ślusarski ponownie pórbował Buchalika pokonać. Jednak bramkarzowi Lechii udało się obronić.
  • 88' Ślusarski ponownie wbiegł w pole karne ale chęć strzelenia gola była silniejsza i zamiast podawać do Ubiparipa strzelił wprost w bramkarza gości, który złapał pewnie rękawicami futbolówkę.
  • 86' Ślusarskiemu zabrakło dokładności przy wejściu w pole karne i piłkę przejmuje bramkarz gości.
  • 85' Duda próbował strzelać z dystansu ale posłał piłke nad poprzeczką.
  • 82' Możdżeń ukarany kartką za utrudnianie wznowienia gry po faulu.
  • 80' Lech: Ubiparip za Linettego
  • 73' Duda nie miał szans na dojście do piłki, ale jeszcze zdołał kopnąć w łokieć Jasmina Burica, na co zareagował Ceesay popchając Dudę na boczną siatkę bramki. Zółtą kartką ukarani Duda i Ceesay.
  • 71' Wiśniewski wyprzedził Wołąkiewicza i posyła piłke tuż obok Burića. Wybik 3:1
  • 69' Lechici wciąż atakują. Strzela Lovrencsics później Ślusarski nieczysto uderza w futbolówkę.
  • 68' Lechia: Kostrzewa za Zyskę.
  • 65' Lech: Możdżeń za Toneva
  • 64' Ślusarki ledwo wszedł na boisko i już jest blisko strzelenia bramki!
  • 61' Linetty faulował Deleu.
  • 59' Lechia: Duda za Kacprzyckiego
  • 59' Lech: Ślusarski za dobrze sprawującego się dzisiaj Teodorczyka.
  • 56' Lechia: Ricardinho za kontuzjowanego Machaja
  • 49' Brożek próbował zaskoczyć Burića zagraniem w pole karne ale sam został zaskoczony przez poznańskiego bramkarza, który ze spokojem przejął to zagranie.
  • 45' Sędzia uruchomił stoper ponownie i rozpoczynamy druga połowę.
  • 21:35 Fantastyczne otwarcie meczu. Po pół roku od ostatniego zwycięstwa Lecha w Poznaniu w końcu słupki na Bułgarskiej odczarowane! W woli przypomnienia, strzelanie na bramkę gości rozpoczął Marcin Kamiński już 4' minucie spotkania pokonując Buchalika z dwóch metrów. Następnie w 27' minucie Hubert Wołąkiewicz z rzutu karnego strzela bramkę. Ostatnim jak na razie zapisującym się na liście strzeleckiej jest Gergo Lovrencsics, który strzałem w 33' minucie ustanowił wynik 3:0 dla Lecha Poznań.
  • 46' Koniec pierwszej połowy.
  • 45' Rzut wolny dla gości po faulu Buchaliku w polu karnym Lechii.
  • 45' Minuta doliczona do spotkania.
  • 45' Tonev rozciągnął Buchalika w bramce! Bramkarz gości z problemami ale zdołał tylko wybić piłkę na rzut rożny.
  • 43' Deleu próbował wrzucić piłkę do kolegów ustawionych w polu karnym Lecha ale źle to zrobił i grę wznowi Burić.
  • 40' Nieostrożna gra Łukasza Trałki kończy się żółtą kartką.
  • 37' Dobre zagranie Lovrencsicsa i podanie do Teodorczyka ale jego strzał głową nie może być uznany za udany.
  • 36' Poznaniacy poczuli krew. Bramka gości ciągle ostrzeliwana. Przed chwilą Murawski po rogu próbował posłać futbolówkę do siatki ale niestety nieskutecznie.
  • 34' Karol Linetty strzelał na bramkę jednak Buchalik zdołał podbić ten strzał i jest rzut rożny.
  • 33' Gergo Lovrencsics pokonał Buchalika strzelając potężną petardę, której mimo chwycenia piłki w ręce nie opanował bramkarz gości. Wynik 3:0!
  • 29' Linetty próbował prawdopodobnie strzelać na bramkę gości jednak zastanawiamy się dlaczego nie podawał do lepiej ustawionych kolegów.
  • 27' Fantastyczny moment na rozpoczęcie relacji! Rzut karny dla Lecha po faulu Buchalika. Do piłki leżącej na jedenastym metrze podszedł Wołąkiewicz i umieścił w bramce gości i mamy 2:0!
  • 21:12 Witamy serdecznie! Z opóźnieniem ale rozpoczynamy relację z meczu 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Lech Poznań po 27 minutach prowadzi 1:0