Sport

6.Półmaraton gotowy do startu!

6.Poznań Półmaraton - od prawej Ewa Bąk, Dariusz Jaworski, Ryszard Grobelny, Zbigniew Madoński, Maciej Mielęcki  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Już w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia odbędzie się kolejna edycja poznańskiego półmaratonu, zapowiada się wielkie święto biegania, bowiem chęć udziału zgłosiło blisko 7 000 zawodników z 23 państw, wypełniając tym samym maksymalny limit uczestników jaki przyjął Organizator Imprezy – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Ubiegłoroczną edycję Poznań Półmaraton ukończyło 4409 biegaczy, więc już dziś możemy już mówić o kolejnym rekordzie frekwencji!

Start w 13. edycji POZNAŃ MARATONU, tak się spodobał wielokrotnej mistrzyni Świata i Europy w kickboxingu, że postanowiła swój sezon biegowy rozpocząć właśnie od startu w poznańskim półmaratonie. Mowa oczywiście o Iwonie Guzowskiej, która już po raz drugi będzie naszym gościem. Jacek Mejer „MEZO” ma duży sentyment do poznańskich biegów, od kilku lat wspiera Drużynę Szpiku pojawiając się na linii startu większości z nich. Wziął też udział w 12. edycji poznańskiego maratonu, dystans 42,195 km pokonał z czasem 03:48:13. To właśnie podczas tej edycji biegu powstało wiele ujęć do teledysku „Kochaj albo giń”. W barwach Drużyny Szpiku wystartują również aktorka Kasia Bujakiewicz oraz Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny, który na swoim koncie ma zaliczone starty we wszystkich dotychczasowych edycjach.

Pakiety startowe już gotowe, Targi Expo oraz Biuro Zawodów w trakcie budowy,służby przygotowane na zmiany w układzie komunikacyjnym miasta. O szczegółach jeszcze będziemy pisać -ale w telegraficznym skrócie: 9 śluz drogowych, 2 zawieszone linie autobusowe, 16 zmian w kursowaniu linii autobusowych, brak zmian w tramwajowej komunikacji, 275 rolkarzy, 20 wózkarzy i prawie 7000 biegaczy to czeka nas już w najbliższą niedzielę.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz