Sport

Lech gra dzisiaj z Lechią Gdańsk

19. kolejka T-mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Lechia Gdańsk  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kolejorz niezbyt szczęśliwie rozpoczął kolejny sezon w Ekstraklasie. Dzisiaj rozegra drugi mecz w tym sezonie. Przeciwnikiem będzie drużyna z Gdańska, która także szybko chciałaby zapomnieć o swoim pierwszym meczu. Faworytem dzisiejszego spotkania jest z pewnością Lech.

Goście z pewnością będą próbowali zdobyć w Poznaniu cenne punkty i przełamać złą passę w rywalizacji z poznańską drużyną. W poprzednim sezonie przegrali wszystkie trzy mecze z Kolejorzem, zarówno te na wyjeździe jaki i u siebie.

Będą rotacje, bo gramy co trzy dni, ale na pewno nie w takim stopniu jak podczas meczu z Pogonią Szczecin – mówił przed meczem Szymon Pawłowski – tak naprawdę nieważne kto zagra, ale wiem, że będzie to lepsze spotkanie w naszym wykonaniu i zrobimy wszystko, żeby wygrać pojedynek z Lechią Gdańsk.

Dobrej myśli co do gry i wyniku korzystnego dla Lecha jest również Maciej Skorża. Jeśli chodzi o przeciwnika dobrze ocenia zmiany w Lechii. Zwrócił uwagę między innymi na ciekawe transfery przeprowadzone w Lechii w przerwie letniej. To niezwykle groźna drużyna i trzeba zrobić wszystko, żeby z nią wygrać.

Dla nas i dla Lechii sobotni mecz będzie bardzo ważny i my i gdańszczanie przegraliśmy swoje pierwsze spotkania w sezonie i to w dodatku na własnych obiektach, chociaż i Lech i Lechia były faworytami swoich potyczek – mówił Maciej Skorża – teraz nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów oraz na to żeby przewaga czołówki wzrosła. Nie chcemy doprowadzić do tego, żeby w połowie jesieni nasza strata do pierwszej drużyny była znacząca. Powinniśmy cały czas kontrolować sytuację i być w czubie ligowej tabeli.

Mecz Lecha z Lechią Gdańsk rozpocznie się na stadionie przy Bułgarskiej dzisiaj (25.07) o godzinie 20:30.

32. kolejka T-Mobile Ekstraklasy trener Lecha Poznań, Maciej Skorża

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz