LE: Lech Poznań – FK Pelister 4:0 (3:0)

Liga Europejska - Lech Poznań - Stjarnan FC  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Niewielka wakacyjna przerwa zawodników Lecha Poznań dobiega końca. Dzisiaj rozpoczną oni swoje zmagania w ramach Ligi Europy, gdzie w eliminacjach podejmą macedońską drużynę FK Pelister. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:45 na Inea Stadionie.

Do swojej dyspozycji Bjelica będzie miał kilku nowych zawodników. Dwóch z nich zadebiutowało w Lechu w sparingu z Hapoelem Beer Szewa – to Mario Situm i Emir Dilaver. W spotkaniu z FK Pelister nie zagra z kolei też Deniss Rakels oraz Christian Gytkjaer. Obaj nie będą zgłoszeni do pierwszej rundy kwalifikacyjnej. Z tych zawodników, których pozyskał Lech w czwartek może wystąpić jeszcze Barkroth. Kontuzjowany jest Vernon De Marco. Poza nimi na uraz narzeka Pawłowski, który ma problem z plecami. Do treningów wrócili z kolei Trałka i Gajos, którzy są gotowi do gry – przyznaje trener poznańskiego klubu.

FK Pelister jest zdobywca Pucharu Macedonii. W rozgrywkach ligowych dzisiejsi rywale zajęli czwarte miejsce.

4 - 0

FK Pelister
FK Pelister

• 22:33 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:32 Lech wyraźnie przeważał w tym spotkaniu i nic dziwnego, że pokonał rywali aż 4:0 (3:0). Były niestety słabsze momenty, zwłaszcza w doliczonym czasie gry kiedy goście mieli szansę zdobyć bramkę. Jednak najważniejsze jest wysokie zwycięstwo, zwłaszcza przed rewanżowym meczem, który odbędzie się za tydzień w Macedonii.
  • 90+2 Koniec meczu. Lech Poznań - FK Pelister 4:0
  • 90+1 Zamieszanie z wybiciem piłki z autu na połowie gości, po którym nastąpił szybki dość groźnie wyglądający atak gości. Petrov w polu karnym Lecha nie zdołał jednak czysto uderzyć w piłkę dlatego Putnocky wznawia grę.
  • 90' 2 minuty doliczonego czasu gry.
  • 88' Robak zdołał odebrać piłkę rywalom w polu karnym i oddać strzał. Choć nie był on może mocny ale na pewno oddany w pośpiechu, dlatego bramkarz gości nie miał większych problemów z obroną lecącej w jego stronę piłki.
  • 88' Cvetanoski strzela w polu karnym ale trafia wprost w Dilavera.
  • 82' Desperacki strzał z dystansu w wykonaniu Petrova nawet nie zagroził bramce Putnocky-iego.
  • 75' Pelister: Cvetanoski za Iliev-a
  • 74' Kolejny rzut rożny dla Lecha w ostatnich minutach nie przynosi zagrożenia dla bramki Petrovski-ego.
  • 74' Lech: Gajos za Jevtića
  • 70' Lech: Barkroth za Makuszewskiego
  • 68' Lech: Robak za Nielsena
  • 61' Pelister: Silva Dos Santos za Markoskiego
  • 56' Wrzutka w pole karne na głowę Mario Situma! To już druga bramka debiutującego w Lechu Chorwata.
  • 55' Rzut wolny dla Lecha.
  • 54' Situm głową skierował piłkę w stronę bramki - niestety niecelnie.
  • 49' Znowu rzut wolny dla Pelistera. Tym razem przy lewym rogu pola karnego Lecha.
  • 48' Putnocky broni strzał Ljamcevski-ego - choć w sumie to chyba bardziej było dośrodkowanie. Po chwili bramkarz Lecha ponownie broni kolejny strzał.
  • 48' Rzut wolny dla gości tuż przy prawej linii pola karnego Lecha.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania
  • 45' Pelister: Petrov za Bojovic
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45' Riste Markoski popycha Makuszewskiego po tym jak ten faulował jego kolegę. Sędzia nie pokazuje kartki ale udzielił reprymendy macedońskiemu zawodnikowi.
  • 44' Rzut rożny dla Lecha Poznań.
  • 40' Majewski naciskany przez obrońców trafia prosto w słupek.
  • 38' Radosław Majewski zamienia rzut wolny na bramkę! Zaskoczony Petrovski nawet nie zareagował na lecącą piłkę! Lech prowadzi z Macedończykami już 3:0!
  • 37' Zdaje się, że Majewski był faulowany przed polem karnym gości. Dystans do bramki to około 21 metrów.
  • 30' Cwaniactwo macedońskich obrońców nie pomogło im - nie słuchając sędziego stali bliżej niż powinni przy wznawianiu gry z rzutu wolnego przez Darko Jevtića. Dośrodkowanie na bramkę zamienił Mario Situm! Lech prowadzi już 2:0.
  • 27' Nicki Bille Nielsen zdobywa pierwszą bramkę w tym meczu dla Lecha Poznań! Płaski strzał na prawą stronę bramki daje prowadzenie 1:0 poznaniakom.
  • 26' Rzut karny dla Lecha!
  • 25' Kolejny rzut rożny gości i pewne przerwanie lotu wrzucanej piłki w pole karne przez Putnocky-iego.
  • 22' Dośrodkowanie Kostevycha na dalszy słupek! Petrovski prawie dał się zaskoczyć.
  • 20' Rzut wolny dla gości. Sposób rozegrania był delikatnie mówiąc słaby.
  • 15' Rzut rożny dla Lecha Poznań.
  • 11' Rożny Pelistera i nie wykorzystane zagrożenie pod bramką Lecha.
  • 10' Goce Todorvski! Piekielnie mocny strzał w Putnocky-iego, który poznański bramkarz mógł tylko podbić dając rywalom kolejny rzut rożny.
  • 9' Kovachev strzelał prawie z połowy boiska. Chyba liczył tylko na rykoszet i wywalczenie rzutu rożnego, od którego grę wznowi jego drużyna.
  • 5' Tetteh podał do Gumnego, ten próbował lobować bramkarza gości ale raczej chyba podawał do Nielsena, którego bramka nie została uznana przez zagranie ręką.
  • 4' Póki co na boisku trwa zadaje się rozpracowywanie rywali... po obu stronach.
  • 0' Portugalski sędzia gwiżdże pierwszy raz. Zaczynamy!
  • 20:41 Obie jedenastki są już na murawie. Teraz już tylko minuty dzielą nas od rozpoczęcie spotkania.

• 20:21 Czrne chmury nadal nad stadionem, jednak deszcz przestał się już z nich deszcz. Teraz warunki są wręcz bardzo dobre do gry.

• 20:13 A propos pogody... w sumie mamy już teraz oberwanie chmury.
  • 20:12 Przed nami spotkanie grupowe Ligi Europy pomiędzy Lechem Poznań, a macedońskim FK Pelister.
  • 20:11 Dzień dobry! Nad Bułgarską w Poznaniu pada deszcz. W sumie to dobrze, bo przed nim było tak duszno, że trudno było oddychać, a co dopiero grać w piłkę.

Pytnocky, Gumny, Nielsen, Tetteh (kpt.), Jevtić, Situm, Makuszewski, Nielsen, Kostevych, Dilaver, Majewski
Rezerwowi: Burić, Trałka, Gajos, Robak, Barkroth, Wasielewski, Jóźwiak
Trener: Nenad Bjelica