LE: Lech Poznań – Belenenses Lizbona 0:0 (0:0)

25. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Legia Warszawa (najlepsi kibice na świecie)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dzisiaj o godzinie 21:05 Lech Poznań podejmie na Bułgarskiej drużynę Belenenses Lizbona. Oba zespoły spotkają się ze sobą po raz pierwszy na arenie europejskiej. Wcześniej, tylko SC Braga była portugalskim zespołem, z którym poznaniacy przegrali w sezonie 2010/11, w ramach 1/16 finału Ligi Europy w dwumeczu 1:2.

Dla mnie ważne jest, abyśmy to my podnieśli się mentalnie i nie gaśli w trakcie meczu, gdy tylko pojawi się nieprzychylna reakcja widowni. W meczu z Podbeskidziem przyszła po niej rezygnacja. Tak nie może być. Musimy radzić sobie ze wszystkimi okolicznościami. Sami się wpędziliśmy w te kłopoty i sami musimy z nich wyjść. – mówił przed meczem Maciej Skorża, trener Lecha Poznań.

Belenenses Lizbona to jeden z trzech zespołów w portugalskiej ekstraklasie, który jak dotąd nie wygrał ani jednego spotkania w obecnym sezonie. Po czterech goście mają tylko tylko trzy punkty, a w osiemnastozespołowej lidze zajmują szesnaste miejsce. Belenenses straciło aż jedenaście goli.

0 - 0

CF Os Belenenses

• 22:58 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:56 Lech po dość przeciętnym meczu, zremisował z Belenenses 0:0. Wiele okazji do zdobycia bramki miały obie drużyny, jednak żadnej się ta sztuka nie udała.
  • 90+3 Koniec spotkania! Wynik 0:0
  • 90+1 Tym razem Gomes strzela! Niewiele zabrakło by wpakował piłkę do bramki przy długim słupku!
  • 90' Bardzo groźny, minimalnie chybiony strzał Rosy!
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu.
  • 88' Belenenses: Gomes za Martinsa
  • 86' Kadar ukarany nie za faul ale za dyskusje z sędzia po faulu.
  • 80' Belenenses: Dias za Sousa
  • 76' Hamalainen z prawej strony boiska rozpoczął atak Lecha. Przed polem karnym wypatrzył po swojej prawej stronie Formellę, do którego podał piłkę! Poznaniak przełożył piłkę na prawą nogę i huknął jak z armaty! Ventrura ledwo zdołał obronić.
  • 74' Burić pewnie przerywa wrzutkę Martinsa w pole karne.
  • 72' Dawno nie było takiego wznowienia gry. Burić posłał piłkę przez całe boisko do Pawłowskiego, który przedłużył piłkę głową zdołał ustawić się do strzału! Ventura ledwo dosięgnął piłki. Grę wznowi Lech z rzutu rożnego.
  • 71' Ceesay ukarany kartką za faul na Rosie.
  • 70' Kamiński zdaje się za dużo na siłowni ćwiczy. Jego wrzutka w pole karne okazała się przerzuceniem pola karnego.
  • 66' Kartką ukarany Tonel.
  • 66' Lech: Pawłowski za Lovrencsicsa
  • 64' Ceesay tym razem zdążył do podania Lovrencsicsa! Zdołał nawet zagrać na piaty metr do Thomalli! Niemiec strzelił ale nie udało się trafić do brami. Wyglądało to jakby Ventura zdołał obronić, jednak nie utrzymał piłki, do której próbowali dobiec inni poznańscy zawodnicy. Ostatecznie wywalczony został rzut rożny dla Lecha.
  • 62' Belenenses: Kuca za Sturgeon
  • 60' Fatalny kiks Formelli! Idealnie wypatrzony przez Lovrencsicsa strzelił wysoko ponad bramką, jakby chciał ustrzelić kogoś na piętrze trybuny!
  • 59' Lech: Hamalainen za Kownackiego
  • 58' Zapowiadało się nieźle... Kownacki przy linii kończącej boisko płasko cofnął piłkę przed pole karne.. tylko do kogo?
  • 57' Pełne poświęcenie Arajuuriego w środku pola okupione siniakami na głowie.
  • 53' Lovrencsics popędził jak szalony wzdłuż prawej linii autowej, dogonił piłkę i jeszcze przedłużył. Na końcu Węgier zwolnił by dać Kownackiemu szansę na przygotowanie się do wrzutki. Ostatecznie Ventrua uprzedził młodego napastnika.
  • 50' Tylko 7934 kibiców przyszło na mecz Lecha.
  • 47' Słupek ratuje Lecha! W polu karnym strzelał Martins!
  • 46' Teraz po drugiej stronie boiska na wprost bramki znalazł się Lovrencsics. Jego strzał był mocno ale bardzo niecelny.
  • 45' Geraldes już strzela na bramkę Burića - niecelnie ale jednak.
  • 45' Zaczyna się druga połowa meczu.
  • 45' Lech: Linetty za Trałkę
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu gry.
  • 43' Kadar dobrze wrzucił do Kownackiego piłkę w pole karne. Młody napastnik nie zdołał jednak dojść do piłki, który została odbita przez obrońcę w stronę Trałki, ten postanowił od razu strzelić... co nie zakończyło się nawet celnym uderzeniem.
  • 40' Strata piłki w środku pola po błędzie Dudki.
  • 39' Pewna interwencja Ventury po wrzutce Lovrencsicsa piłki w pole karne.
  • 38' Długa walka bez ładu i składu poznaniaków o to jak rozegrać piłkę i wejść w pole karne. Ostatecznie Lovrencsics wywalczył aut.
  • 36' Gorąco w polu karnym Lecha! Po wrzutce z rzutu rożnego głową piłkę uderza Andre Sturgeon! Piłka trafia w dolną część poprzeczki i wraca na pole karne. Szczęśliwie zdaje się Kadar wybił piłkę na kolejny rzut rożny.
  • 33' Łukasz Trałka po chwili przerwy już wrócił na murawę oklaskiwany przez kibiców.
  • 32' Rzut rożny dla gości wykonuje Martinez. Wrzuca celna, główka w przed polu karnym kieruje piłkę ponad poprzeczką.
  • 31' Trałka faulowany, leży na murawie. Nie wygląda to dobrze.
  • 30' Kownaś niedokładnie, po murawie, ale celnie strzela w stronę bramki. Ventura broni.
  • 28' Taka gra Mistrzów Polski nie napawa optymizmem. Arajuuri właśnie musiał ścigać się z Lealem, po tym jak dał się zaskoczyć nacierającemu przeciwnikowi.
  • 26' Faulowany Thomalla.
  • 24' Koncertowo zmarnowane podanie Kadara do Thomalli przez prawie całe boisko! Niby wmieszał się jeszcze Formella, który oddał piłkę do Denisa, ale i tak atak został przerwany.
  • 22' Thomalla niecelnie strzela z prawego rogu pola karnego.
  • 21' Formella rozpoczął atak na połowie gości podając piłkę do Kadara, który wrzucił piłkę w pole karne do Kownackiego. Szkoda tylko, że młody napastnik nie ruszył do tej piłki.
  • 20' Z prawej na lewą nóżkę przekładał Thomalla piłkę w polu karnym i strzelił celnie, choć za słabo. Grę wznowi Ventura.
  • 18' Zagranie ręką Trałki kończy rozgrywany atak Lecha. Fakt, że ręka była przy ciele nie jest usprawiedliwieniem w tym momencie.
  • 16' Kamiński wygrywa walkę w powietrzu przerywając atak gości.
  • 13' Za mocno uderzył Arajuuri próbując przerzucić piłkę na drugą stronę boiska do Tamasa Kadara. Szybko za autu grę wznawiają goście.
  • 12' Faulowany Formella - piłkę w pole karne wrzuci Lovrencsics.
  • 11' Goście utrzymują się przy piłce rozgrywając ją na połowie Lecha. Ostatecznie na strzał z dystansu decyduje się Ruben Pinto, jednak strzał był słaby i niecelny.
  • 8' Trałka głową wybija piłkę z pola karnego po ładnej wrzutce gości z rzutu wolnego.
  • 7' Ostra walka o piłkę i jest żółty kartonik dla Dariusza Dudki, który faulował Rubena Pito.
  • 7' Arajuuri pewnie przerywa rajd Leala w polu karnym Lecha. Grę z autu wznowią goście.
  • 5' Dobrze zapowiadająca się akcja Formelli przerwana przez faul poznaniaka.
  • 4' Przerzucenie piłki do Lovrencsicsa na prawą stronę boiska pod pole karne. Węgier próbował dośrodkowywać w pole karne ale piłkę odbił obrońca. Grę z rzutu rożnego wznowi Lovrencsics.
  • 2' Pierwsza groźnie wyglądająca akcja Lecha! Kownacki próbował wyprzedzić Tonela i Bandao, by dogonić piłkę i wejść w pole karne. Niestety obrońcy byli dużo szybsi i przerwali bieg młodego zawodnika daleko przed polem karnym.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie. Sędzia główny, Boiko, gwiżdże po raz pierwszy.
  • 20:53 Trybuna najbardziej zagorzałych kibiców nie jest pusta, jednak widać, że zapowiedzi nie były płonne. Na stadionie raczej będzie panowała cisza.
  • 20:49 Dzień dobry! Przed nami mecz fazy grupowej Ligi Europy pomiędzy Lechem Poznań a Belenenses Lizbona.

Burić, Arajuuri, Kamińśki, Ceesay, Kadar, Dudka, Trałka (kpt.), Formella, Kownacki, Lovrencsics, Thomalla
rezerwa: Gostomski, Douglas, Kędziora, Linetty, Pawłowski, Hamalainen, Tetteh
trener: Maciej Skorża