POZnań

Ładniej i wygodniej przy pętli Sobieskiego

Pętla Sobieskiego  Foto: materiały prasowe / MPK

Miejsca wydeptane w trawniku przez pieszych zostały utwardzone kostką brukową. Niebawem obok zostanie również zasiana trawa i nasadzona nowa zieleń. Dzięki temu okolica dworca Sobieskiego stanie się ładniejsza i bardziej przyjazna dla mieszkańców.

Utwardzona została nawierzchnia przy ul. Szeligowskiego – w miejscach, w których mieszkańcy skracali sobie drogę idąc z osiedla Batorego w kierunku dworca autobusowego oraz na pętlę tramwajową. Wcześniej przy chodniku pojawiły się wydeptane w trawniku “skróty”, teraz chodnik poszerzono w taki sposób, aby piesi wygodnie mogli dojść np. na przystanek tramwajowy.

Niebawem uporządkowany zostanie również pobliski teren. Przy chodniku zasiana zostanie trawa. W rejonie pętli pojawią się również nowe nasadzenia – przy sprzyjających warunkach atmosferycznych posadzone zostaną lilaki, w sumie kilkadziesiąt sztuk. Wybrano gęsty i niski krzew, który obficie kwitnie.

MPK Poznań prowadzi te prace w ramach umowy powierzenia realizowanej z ZTM. W minionym czasie toczyły się one nie tylko przy pętli. Na wniosek rady osiedla naprawiona została platforma pobliskiego przystanku autobusowego “Os. Sobieskiego Komisariat n/ż”. Porośnięte mchem oraz uszkodzone kostki brukowe zastąpiono nowymi, dzięki czemu poprawił się komfort dojścia na przystanek i oczekiwania na przyjazd autobusu.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / MPK

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz