Sport

Lacrosse – Poznań Hussars Ladies jadą na Mistrzostwa Europy

Poznań Hussars Ladies  Foto: Jan Klinger

Wakacje – dla większości czas wypoczynku i regeneracji dobiegł już właściwie końca. Mistrzynie Polski z drużyny Poznań Hussars Ladies nie próżnowały przez ten czas i zaraz po zdobyciu mistrzowskiego tytułu w czerwcu, kontynuowały ciężką pracę na treningach.

Głównym celem i motywacją jest aktualnie udział w międzynarodowym turnieju lacrosse – Ken Galluccio Cup, który już w najbliższy weekend zostanie rozegrany w belgijskiej Gandawie. Ten coroczny turniej to swoista Liga Mistrzów w wydaniu lacrossowym, więc udział w takim wydarzeniu jest ogromnym zaszczytem dla Poznań Hussars Ladies. Na boiskach będą mierzyć się najlepsze zespoły lig europejskich. Polskę będą reprezentować właśnie poznanianki wspomagane gościnnie przez kilka zawodniczek z Wrocławia oraz Trójmiasta. Głównym celem naszej drużyny będzie z pewnością zdobywanie doświadczenia, ale nie ukrywamy, że wola walki Ladies każe wierzyć w pierwsze, choćby małe międzynarodowe sukcesy. Na jaką skalę, to okaże się już wkrótce. Dobrym prognostykiem jest to, że zawodniczki są mocno zmotywowane, więc z pewnością będą walczyć do ostatniego gwizdka.

W pierwszej fazie rozgrywek w ramach grupy A Poznań Hussars Ladies zmierzą się w najbliższą sobotę (16.09.br) z angielską drużyną Centaurs Lacrosse Club z Wielkiej Brytanii oraz HiOA Lacrosse z Norwegii. Oczywiście doping, wsparcie i trzymanie kciuków jak najbardziej wskazane. Bądźcie z nami mentalnie w Gandawie! Wszystkich rodaków mieszkających w Belgii zapraszamy do kibicowania na miejscu. Wasza obecność będzie nieoceniona. Wstęp bezpłatny. Pierwszy gwizdek już o 9:00 w sobotni poranek. Zachęcamy również do śledzenia postów na facebookowym profilu Poznań Hussars Ladies gdzie na bieżąco będziemy informować o poczynaniach naszych zawodniczek.

Skład Poznań Hussars Ladies na Ken Galluccio Cup:
#3 Narczewska Olga
#4 Grala Maria
#5 Dudzik Krystyna
#8 Skwarska Klaudia
#9 Olejnicka Zuzanna
#10 Foryta Katarzyna (Kosynierki Wrocław)
#13 Kosmala Agnieszka
#14 Zielewicz Marianna
#15 Pokrzywka Agnieszka (Kosynierki Wrocław)
#16 Wawrzynów Joanna (Kosynierki Wrocław)
#21 Walas Anna
#23 Kaiser Katarzyna
#26 Nagórna Agnieszka (Korsarki Trójmiasto)
#27 Neuman Marta (goalkeeper)
#34 Żbikowska Aleksandra (C)

Tekst: Anna Walas

Użyte w artykule zdjęcia: Jan Klinger

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz