Sport

Sportowy weekend

30. kolejka Lotto Ekstraklasy - Lech Poznań - Ruch Chorzów  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
najlepsi kibice na świecie

Przed nami weekend sportowych emocji, zapraszamy na poznańskie boiska do oglądania poznańskich zespołów w akcji.

Piątek

Piłka nożna
W 9. kolejce Ekstraklasy lech Poznań podejmie Koronę Kielce na Inea Stadionie w piątek o godzinie 20:30. Zapraszamy do relacji minuta po minucie, na łamach Naszego portalu.

Sobota

Biegi
W każdą sobotę na poznańskiej Cytadeli organizowany jest Parkrun – bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu. Udział w biegu jest bezpłatny. Wymagane jest jednak jest wcześniejsze dokonanie rejestracji, po której każdy uczestnik biegu otrzyma Indywidualny Kod Uczestnika. Rejestracja w Parkrun jest jednorazowa. Po jej dokonaniu uczestnik może wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w wybranej lokalizacji Parkrun w Polsce lub na świecie.Start o godzinie 9:00. Miejsce zbiórki znajduje sie pod pomnikiem Bohaterów Cytadeli (na szczycie schodów zaczynających się na przedłużeniu Al. Niepodległości).

Piłka ręczna
Na mecz I ligi piłki ręcznej zaprasza WKS Grunwald, który podejmie SMS ZPRP Gdańsk w hali sportowej przy ulicy Newtona 2 w sobotę 16.09.2017 o godzinie 17:00

Zapasy
Memoriał Józefa Moczyńskiego to Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w Stylu Klasycznym. Rozgrywany jest od 2007 r.Co roku w zawodach startuje około 100 zawodników z grona kadetów którzy zawody w Poznaniu traktują jako sprawdziań swych umiejętności przed najważniejszymi imprezami zapaśniczymi. Zawody wspiera Miasto Poznań, patronat nad zawodami objęła PSM Poznań. Uroczyste otwarcie zawodów godzina 10:30, około 17:00 Dekoracja zwycięzców i zakończenie zawodów.

Niedziela

Futbol amerykański
Przed nami III turniej grupy zachodniej PLFA 8, w którym wezmą udział drużyny Warriors Lubin, Żagań Shadows, Kozły Poznań B oraz Grizzlies Gorzów Wlkp. Po znakomitym rozpoczęciu sezonu PLFA8 przez naszą drugą drużynę, w Poznaniu będziemy walczyć tylko o rozstawienie w ćwierćfinałach. Stadion Futbolowo-Żużlowym na Golęcinie. Pierwszy mecz rozpoczyna się o godz. 11:00, a ostatni o 15:00. Wstęp tylko 5 zł.

Kozły Poznań B – Warriors Lubin, godz. 11:00 – ostatni mecz fazy grupowej
Shadows Żagań – Grizzlies Gorzów, godz. 13:00 – mecz o 3. miejsce
Kozły Poznań B – Warriors Lubin, godz. 15:00 – mecz o 1. miejsce

Hokej na trawie
Mecz drugiej kolejki Mistrzostw Polski w Hokeju na Trawie. Tym razem przeciewnikiem zielonych bedzie druga z Pałuckich drużyn czyli zespół LKS Rogowo. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:00 na boisku AZS AWF Poznań przy ulicy Królowej Jadwigii 27/39.

Piłka nożna kobiet
W drugiej kolejce, w trzecioligowych zmaganiach kobiecej piłki nożne,j na stadionie Polonii Poznan, przy ulicy Harcerskiej 5 zmieżą się ze sobą zespoły KU AZS UAM Poznań FC i Polonii II Poznań. Pierwotnie mecz miał się odbyć w Baranowie, gdzie swoje mecze w roli gospodarza ma rozgrywać drużyna KU AZS UAM Poznan FC. Z przyczyn poza sportowych nastąpiła jednak zmiana gospodarza. Nasza młoda, świeżo utworzona drużyna mierzyć się będzie z drugim zespołem poznańskiej Polonii, która z całą pewnością wzmocni się na ten pojedynek kilkoma zawodniczkami z pierwszej drużyny. Wzmocnienia te wynikają z faktu, że pierwszy zespół Polonii Poznań pauzuje w najbliższej kolejce i ma 2 tygodnie wolnego.

Przed nami ciężki mecz, ale nie poddajemy się. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych kibiców na Nasz mecz!!!

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz