K U L T U R A

La Scala Chamber Orchestra wystąpi w Poznaniu

La Scala Chamber Orchestra  Foto: mat. prasowe

Muzycy mediolańskiej La Scala Chamber Orchestra to światowej sławy artyści, którzy w mistrzowskim stylu operują barwą dźwięku i frazą melodyczną, przenosząc słuchaczy na arystokratyczne dwory. Ich koncerty to prawdziwa dźwiękowa uczta, która zachwyci każdego miłośnika muzyki.

Każdy miłośnik dobrej muzyki powinien znać La Scala Chamber Orchestra. Będzie to jedyna okazja w tym roku, by usłyszeć muzyków na żywo w Poznaniu. Na swoim koncie mają współpracę z największymi osobowościami muzycznego świata, występowali w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i teatrach m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Salle Gaveau w Paryżu czy Sali Koncertowej im. P.I. Czajkowskiego w Moskwie. Znani są z ogromnej wirtuozerii i wyszukanego repertuaru a w skład zespołu wchodzą najwybitniejsi muzycy świata – soliści ze słynnej orkiestry Teatro alla Scala w Mediolanie.

Podczas koncertów wykonane zostaną fantazje na temat najpiękniejszych utworów z oper, do których muzykę komponował Giuseppe Verdi, jak na przykład Falstaff, Don Carlo, Aida, Il Trovatore, La Traviata czy Rigoletto.

Występ mediolańskiej orkiestry odbędzie się 27 kwietnia o godz. 19:00 w Auli UAM.

La Scala Chamber Orchestra

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz