K U L T U R A

Dziadek do gramofonu i babcia też!

Dziadek i babcia do gramofonu  Foto: Fundacja "Nieściszalni"

Plan minimum zakłada naukę miksowania, czyli dobierania tempa kilku płyt i zapewnianiu płynnych przejść między utworami. Najbardziej ambitni będą mieli okazję spróbować również bardziej zaawansowanych technik np. skreczowania, a nawet beat juggling, czyli manipulowania utworami na kilku gramofonach jednocześnie. Nie tylko Dj Vika ale także poznańscy seniorzy pokażą swoje muzyczne talenty. Jesteśmy pewni, że taka muza spodoba się każdemu!

Dziadek i babcia do gramofonuOrganizatorzy projektu Republika Rytmu organizują warsztaty, adresowane do seniorów podczas których uczestnicy wcielą się w role prezenterów muzycznych i przy pomocy najnowszych technologii nauczą się jak prezentować bliskim swoje ulubione melodie w porywający sposób. Oprócz nauki kursanci będą mieli okazję nagrać płytę oraz zagrać na żywo podczas dancingu międzypokoleniowego.

Projekt składa się z cyklu teoretycznych wykładów oraz praktycznych warsztatów. Podczas tych pierwszych uczestnicy poznają historię rozwoju technologii muzycznych zaczynając od patefonu, a na oprogramowaniu komputerowym kończąc. Warsztaty to z kolei praktyczne spotkania indywidualne, podczas których każdy będzie miał okazję nauczyć się konfiguracji sprzętu DJ’skiego oraz opanować kilka podstawowych technik – informuje Wojciech Augustyniak z Republiki Rytmu.

Do 8 kwietnia uczestnicy oraz wolontariusze mogą zapisać się do projektu poprzez formularze na stronie dziadekdogramofonu.pl lub osobiście w biurze Republiki Rytmu przy ul. Dąbrowskiego 17 (pn-pt 14:00 – 20:00). Zajęcia rozpoczynają się dzień później: 9 kwietnia. Projekt jest finansowany przez Miasto Poznań oraz Fundację “Nieściszalni”.

Dziadek i babcia do gramofonu

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz