K U L T U R A

Kumka Olik i indie rock

Kumka Olik  Foto: Robert Głowacki

Kumka Olik Foto: Robert GłowackiKumka Olik to poznański zespół, poruszający się w stylistyce indie rockowej, założony w 2007 roku w Mogilnie przez Mateusza Holaka. Dobrze znana mieszkańcom stolicy Wielkopolski grupa w najbliższą środę zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty “Yoko Eno”.

W 2007 roku zespół wystąpił podczas finałowego koncertu Debiuty 2007 na festiwalu w Opolu. Drugim ważnym wydarzeniem w roku rozpoczęcia działalności był występ na dużej scenie Festiwalu w Jarocinie, gdzie zespół otrzymał drugą nagrodę jury. W grudniu tego samego roku występ zespołu otwierał dwa ostatnie, pożegnalne koncerty zespołu Pidżama Porno.

Kumka Olik ma za sobą występy podczas Open’er Festival, OFF Festival, Jarocin Festiwal oraz Orange Warsaw Festival.

Za płytę “Jedynka”, wydaną w 2009 roku, Kumka Olik otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2009 w kategorii “Nowa twarz fonografii”. Teraz, po kilkuletniej przerwie, grupa wydała swoją najnowszą płytę – “Yoko Eno”. To w całości wyprodukowany przez samych muzyków album zawierający jedenaście premierowych utworów, w tym najnowszy singiel – „Dobrze różnimy się” z gościnnym udziałem Oli Bilińskiej, do którego teledysk miał premierę na początku sierpnia. Oprócz Oli, na płycie możemy również usłyszeć Czesława Mozila czy Vienia (Molesta). „Yoko Eno” to najbardziej dojrzały krążek zespołu, od tekstów, przez muzykę, na procesie realizacji kończąc.

Kumka Olik feat. Ola Bilińska – Dobrze różnimy się

Kiedy: 15 października (środa), godz. 19:00 (wejście od 18:00)
Gdzie: Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
Ceny biletów: 20 zł
Miejsca zakupu: go-ahead.pl, eventim.pl, ebilet.pl, ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz