Sport

KS Waterpolo Poznań zwycięża w Malta Waterpolo Cup.

Malta Waterpolo Cup  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Już po raz piąty kibice piłki wodnej w Poznaniu mieli okazję obserwować zmagania drużyn z Polski i zagranicy na basenach Term Maltańskich. Lokalnych fanów nie zawiedli zawodnicy gospodarzy, którzy udział w turnieju Malta Waterpolo Cup 2018 zakończyli zwycięstwem.

W tegorocznym turnieju, który odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wystąpiły trzy drużyny – KS Waterpolo Poznań, Reprezentacja Polski U-17 oraz SK Hornets Koszyce.

Kibice przybyli na Termy Maltańskie mogli obejrzeć trzy bardzo atrakcyjne spotkania pełne sportowej walki i obfitujące w widowiskowe akcje. Turniej rozpoczął się w sobotni poranek od spotkania gospodarzy turnieju z Reprezentacją Polski do lat 17. Mimo walecznej postawy kadrowiczów, poznaniacy szybko narzucili swój styl gry i zwyciężyli pewnie 18-14.

W drugim spotkaniu zmierzyły się Polska U-17 oraz Hornets Koszyce. W spotkaniu padło mniej bramek, ale to nie oznacza, że było mniej emocji. Od początku obie drużyny stwarzały dużo sytuacji bramkowych, ale dobra postawa bramkarzy oraz odrobina szczęścia sprawiły, że mecz zakończył się dosyć niskim wynikiem 6-6. Gdyby choć część akcji, które kończyły się rzutami w słupki lub poprzeczkę zakończyła się bramkami, to z pewnością wynik po obu stronach byłby dwucyfrowy. O zwycięzcy tego pojedynku musiały jednak zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali Polacy i zwyciężyli w tym elemencie gry 4-2. Ostatnim spotkaniem turnieju był mecz pomiędzy KS Waterpolo Poznań, a Hornets Koszyce. Poznaniacy od początku spotkania narzucili wysoki poziom, jednak po trudnym początku drużyna gości odnalazła swój rytm i jeszcze w połowie 4. kwarty doprowadziła do remisu. Gospodarze pokazali jednak klasę i w ostatnich 4 minutach gry nie dali rywalom szans, wygrywając ostatecznie 11-8.

Na turnieju obecni byli przedstawiciele władz miasta i regionu – Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania – dr Ewa Bąk, a nagrodę dla najlepszego zespołu w turnieju wręczył Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – Mariusz Kubiak.

Najlepszym strzelcem turnieju został zdobywca 10 bramek – kapitan KS Waterpolo Poznań – Bartłomiej Kowalewski.

Turniej Malta Waterpolo Cup to już swego rodzaju grudniowa tradycja w kalendarzu wydarzeń sportowych Poznania. Również w tym roku kibice, którzy odwiedzili w weekend Termy Maltańskie nie mogli czuć się zawiedzeni. Obejrzeliśmy mnóstwo bramek, rzuty karne i zaciętą sportową walkę. Taki turniej przed świętami, to prawdziwy prezent dla kibiców piłki wodnej. Mamy nadzieję, że również za rok będziemy mogli kontynuować tę tradycję – powiedział Adam Trawiński – dyrektor marketingu KS Waterpolo Poznań.

I mecz 15.12.2018 godz. 10:30
KS Waterpolo Poznań – Polska U-17 18:14 (3:1, 5:3, 4:7, 6:3)
II mecz 15.12.2018 godz. 17:30
Polska U-17 – Hornets Koszyce 6:6 k. 4:2 (1:0, 0:2, 2:1, 3:3)
III mecz 16.12.2018 godz. 10:30
KS Waterpolo Poznań – Hornets Koszyce 11:8 (3:1, 3:4, 2:1, 3:2)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. KS Waterpolo Poznań
2. Polska U-17
3. SK Hornets Koszyce

Organizację turnieju oraz udział KS Waterpolo Poznań w rozgrywkach jest możliwe dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i współpracy partnerów: sponsora technicznego – firmy VITEX, Fabryka Formy Green Point, Rais-Tools, TJT Marketing oraz lepszyPOZNAN.pl

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz