Sport

3 punkty siatkarek Energetyka

Enea Energetyk  Foto: Piotr Hordych, Enea Energetyk Poznań

Pewnym zwycięstwem 3:0 z UKS Szóstką Mielec siatkarski rok w Poznaniu zakończyły zawodniczki Enea Energetyk Poznań, które tym samym bardzo szybko zapomniały o sobotniej niespodziewanej porażce z Karpatami Krosno (2:3). Ligowy rok wiceliderki 1 Ligi Kobiet zamkną w kolejny weekend w stolicy, gdzie zagrają z miejscową BlueSoft Mazovia Warszawa.

Set otwarcia niedzielnej konfrontacji był wyrównany mniej więcej do stanu 14:12 dla gospodyń. Mielczanki miały dużo problemów najpierw z przyjęciem zagrywki, a co za tym idzie później także z wykończeniem pierwszej akcji. Miejscowe zaś napędzane były przez doświadczoną Karolinę Różycką oraz Izabellę Rapacz i ostatecznie zwyciężyły 25:18. W drugiej partii sytuacja na boisku uległa nieco zmianie.

Zawodniczki UKS Szóstki Mielec znacznie poprawiły swoją grę, dzięki czemu w pewnej chwili prowadziły już 8 oczkami! Wtedy do pracy zabrały się popularne #energetykgirls, najpierw doprowadzając do remisu, a po doskonałych akcjach popularnej „Kosy” zwyciężyły drugą odsłonę spotkania również 25:18 . W trzecim secie oglądaliśmy pokaz sił tylko z jednej strony.

Podopieczne trenera Marcina Patyka pokazały bardzo dobrą siatkówkę, solidnie grając w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, dzięki czemu po ostatniej piłce na tablicy wyników oglądaliśmy rezultat 25:16, a Enea Energetyk zakończyła siatkarski rok w Poznaniu pewnym zwycięstwem z kompletem punktów na koncie.

Cieszymy się ze zwycięstwa z Szóstką. Grałyśmy dobrze, ale falami. Dziewczyny z Mielca chwilami naprawdę bardzo dobrze broniły, było więc trochę kłopotów ze skończeniem ataków plus nasze przestoje w grze, ale najważniejsze, że zwyciężyłyśmy- powiedziała tuż po meczu, Katarzyna Urbanowicz, środkowa Enea Energetyk Poznań. – Po nieudanym meczu z Krosnem w szatni zrobiłyśmy sobie taką naszą wewnętrzną odprawę, w swoim własnym gronie. Porozmawiałyśmy, powiedziałyśmy nawet kilka mocnych słów. Chwila relaksu w domu, no i dziś znowu się chciało grać w siatkówkę – zdradziła mediom młoda środkowa #energetykgirls.

Enea Energetyk Poznań – UKS Szóstka Mielec 3:0 (25:18, 25:18, 25:16), MVP: Karolina Różycka (Enea Energetyk Poznań)

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Hordych, Enea Energetyk Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz