KS Waterpolo Poznań – WTS Polonia Bytom (spotkanie rewanżowe na żywo)

KS Waterpolo Poznań - WTS Polonia Bytom  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W pierwszym meczu rozgrywek ligowych 2016/2017 Ekstraklasy Piłki Wodnej Mężczyzn na basenie Term Maltańskich KS Waterpolo poznań zwyciężył WTS Polonię Bytom 12:10.

Pierwsze spotkanie było bardzo zacięte, w połowie spotkania był remis 6:6, Pod koniec spotkania zawodnicy z Bytomia zmniejszyli dystans do poznaniaków zaledwie do 1 punktu. Zaczęła się nerwowa minuta, która spowodowała, że na 2 sekundy przed końcem meczu gospodarze strzelili 12-tą bramkę definitywnie rozstrzygając spotkanie.

Tegoroczny sezon zapowiada się niezwykle ciekawie. Składy drużyn bardzo się wyrównały i nastąpiły wzmocnienia zawodnikami zagranicznymi. Jestem jednak dobrej myśli co do występów naszego zespołu, gdyż już teraz widzimy duże efekty ciężkiej pracy, jaką wykonujemy na treningach. – mówi Tomasz Różycki, prezes KS Waterpolo Poznań i kapitan zespołu seniorów.

Waterpolo Poznań

13 - 12

WTS Polonia Bytom

• 13:11 Mruk przejmuje piłkę, strata i Bytom w natarciu. Koniec - Waterpolo Poznań ostatecznie wygrywa 13:12. MVP spotkania zostają: bramkarz Bytomia Dawid Jung oraz Rafał Bocheński z Poznania. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejną pod koniec listopada.
  • 13:11 30 sekund do końca, przy piłce Bytom, bardzo gorąco
  • 13:09 Przy piłce goście i 12 gol po strzale Radosława Paczyny. Do końca meczu 41 sekund
  • 13:08 Strata piłki przez gości. Strzał Różyckiego broni Jung i rzut rożny dla Poznania
  • 13:07 Przewaga nie wykorzystana, w ataku bytomianie
  • 13:06 Wykluczenie Lashcha i time-out na żądanie trenera Poznania. Do końca meczu 2,5 minuty. Poznań wznawia grę w przewadze.
  • 13:05 Nieudana akcja Poznania. I rzut karny dla Bytomia po przewinieniu Mruka. Genialny Handze i wynik bez zmian.
  • 13:04 Kolejny raz Handze świetny w obronie, przy piłce gospodarze
  • 13:03 Kolejna nieskuteczna akcja gospodarzy. Bytom w natarciu, broni Handze i rzut rożny dla gości.
  • 13:01 Poznań traci piłkę. Wykluczenie Szymonika i Bytom zdobywa 11 gola. Do końca 4,5 minuty
  • 12:59 Czerwona kartka dla drugiego trenera WTS, prz piłce goście. Grają w przewadze po wykluczeniu Mruka. Behen zdobywa 10 gola dla Bytomia
  • 12:56 Wykluczenie Mosia z prawem zamiany, poznaniacy celnie strzelają 13 gola po akcji Wielogórskiego
  • 12:56 Skuteczny w obronie Lashch i goście znowu w natarciu. Broni Handze
  • 12:55 Krzysztof Paczyna strzela 9 gola dla gości
  • 12:54 Ostatnie 8 minut meczu, przy piłce bytomianie
  • 12:50 Skuteczni w obronie poznaniacy. Niecelny strzał na bramkę Junga, ostatnia akcja gości w 3 kwarcie i 8 gol po strzale Struzika. Przy piłce gospodarze.
  • 12:48 Przy piłce ponownie Poznań, wykluczenie Paczyny i gospodarze 20 sekund w przewadze. Jung skutecznie broni i w natarciu bytomianie. Time-out dla trenera gości.
  • 12:47 12:7 po strzale Różyckiego
  • 12:46 Do końca kwarty 3 minuty. Mruk skuteczny w obronie i jego drużyna znowu atakuje bramkę gości. Jung broni strzał Różyckiego. Nieskuteczna akcja na bramkę gospodarzy
  • 12:45 Gra wznowiona przez poznaniaków, ale goście skuteczni w obronie
  • 12:44 Bytom w przewadze po wykluczeniu Różyckiego i time-out dla Poznania
  • 12:43 Celny strzał Wielogórskiego i 12:7
  • 12:42 Strzał w poprzeczkę bytomian. Nieudana akcja gości i przy piłce znowu Poznań
  • 12:41 Wykluczenie Różyckiego, Bytom wykorzystuje przewagę i Struzik strzela 7 gola.
  • 12:39 Jung broni strzał Różyckiego. Kolejna akcja i Handze łapie piłkę. Szybki kontratak Szymonika i mamy 11:6
  • 12:38 Akcja gospodarzy bez gola, gorąco pod bramką Handze. Moś zdobywa 6 bramkę dla WTS
  • 12:37 Wykluczenie Szymonika, Bytom gra 20 sekund w przewadze i Krzysztof Paczyna zdobywa 5 gola
  • 12:36 Zmiana bramek i oba zespoły po raz 3 ruszyły po piłkę. Wyścig wygrywają goście.
  • 12:32 Ostatnia akcja gości i strzał w poprzeczkę bramki Handze. Koniec II kwarty.
  • 12:21 Wykluczenie z prawem zamiany Druli i time-out dla Bytomia
  • 12:19 Obustronne wykluczenie, Broncel z WTS kończy grę. Lashch strzela 2 bramkę dla gości.
  • 12:18 Skuteczny Handze i poznaniacy w natarciu. Bocheński podwyższa na 6:1
  • 12:16 Kontrafaul bytomian, akcja Poznania i rzut karny po przewinieniu Lascha. Goździak zdobywa 6 gola dla gospodarzy
  • 12:14 2 kwarta i wyścig po piłkę wygrywa Poznań. Wykluczenie Broncela i druga akcja gospodarzy daje 4 gola
  • 12:11 Pierwsze 8 minut już za nami, wynik 3:1 dla Waterpolo Poznań
  • 12:10 Kolejny kontrafaul Bytomia i gorąco pod bramką gości. Time-out dla trenera Polonii Krzysztofa Paczyny. Do końca 1 kwarty 17 sekund.
  • 12:08 Bytom przy piłce, ale Różycki przejmuje piłkę. Wykluczenie Struzika z Bytomia, ale poznaniacy nie wykorzystują przewagi. Jednak kontrafaul gości i Szymonik zdobywa 3 gola
  • 12:00 Początek I kwarty. Piłkę zdobywają poznaniacy i oni w ataku. Niecelny strzał Różyckiego
  • 11:57 Witamy z powrotem w Termach Maltańskich w Poznaniu. Rewanżowe spotkanie 1 kolejki Ekstraklasy sędziują ponownie Maciej Michalak i Krzysztof Garbolewski.

Waterpolo Poznań: Paweł Handze, Łukasz Miałkowski (bramkarze), Rafał Bocheński, Paweł Rękawek, Paweł Wielogórski, Igor Cagalinec, Maciej Mruk, Bartłomiej Kowalewski, Jakub Goździak , Eryk Kalinowski, Oskar Szymonik, Tomasz Różycki, Rafał Iwanowicz, Piotr Cichy, Marcin Drula
Trener: Jacek Maciąg.