K U L T U R A

Królowa polskiego fantasy w Poznaniu

Maja Lidia Kossakowska  Foto: Fabryka Słów

Maja Lidia Kossakowska, jedna z najbardziej poczytnych pisarek fantasy w Polsce powraca w świat aniołów, demonów, ciemności i intryg. Cykl Zastępy anielskie po sześciu latach oczekiwań doczekał się kontynuacji. Bramy Światłości t. 1 (Fabryka Słów) po raz kolejny zaprowadzą fanów do Stref Poza Czasem. Pisarka spotka się z czytelnikami w środę, 18 stycznia w Empiku przy Placu Wolności.

Maja Lidia KossakowskaAutorka wraca z ukochaną bandą uskrzydlonych drani, zabójców i intrygantów. Świat, który wykreowała w Bramach Światłości t. 1 to nawiązanie do poprzednich części cyklu Zastępów anielskich.

Kossakowska to królowa polskiego świata fantasy. Jej powieści oraz wiersze stanowią solidny trzon gatunku. Bohaterowie Królestwa Aniołów muszą rzucić się w wir najbardziej szalonych i niebezpiecznych przygód, by odnaleźć emanację Światłości. Skrzydlaci znów muszą uważać na marzenia, czasem spełniają się jak klątwa.

Maja Lidia Kossakowska – kobieta renesansu, która w swoich powieściach lubi eksperymentować ze stylem i gatunkami. Autorka książek, która zawsze przywiązuje uwagę do szczegółów – starannie rozpisuje poszczególne rozdziały i sceny, jest do bólu dokładna i konsekwentna w swoich postanowieniach. Laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla 2006, Srebrnego Globu, Złotego Kota i Śląkfy.

Spotkanie odbędzie się w środę 18 stycznia, godz. 18:00, Empik Plac Wolności

Użyte w artykule zdjęcia: Fabryka Słów

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz