K U L T U R A

Międzypokoleniowa integracja – łzy i wzruszenia

Jasełka dla seniorów  Foto: Lidia Koralewska

Były łzy i wielkie wzruszenia! Seniorów mieszkających w Domu Pomocy Społecznej „Ugory” odwiedziły dzieci ze szkoły „Zawsze Razem”. Niepełnosprawni uczniowie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe, które pieczołowicie przygotowywali przez cały grudzień.

Jasełka dla seniorów

Dla młodych artystów każdy publiczny występ to ogromne przeżycie. Sztuka jest dla nich wielką przygodą, a zarazem terapią pozwalającą na pokonywanie własnych ograniczeń – mówi Lidia Koralewska, nauczyciel w Szkole Zawsze Razem.

W przedstawieniu wystąpiło kilkunastu niepełnosprawnych uczniów. Ciężka praca podczas wielu prób opłaciła się. Młodzi aktorzy byli z siebie zadowoleni, a widzowie nie kryli łez i wzruszeń.

Spotkanie z mieszkańcami „Ugorów” było doskonałą integracją międzypokoleniową, a występ spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem.

Takie wydarzenia i możliwość sprawdzenia się w niecodziennych relacjach motywują uczniów do dalszego rozwoju. Już teraz zespół teatralny przygotowuje się do dalszych występów z nowym karnawałowym programem.

Użyte w artykule zdjęcia: Lidia Koralewska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz