Sport

Kristina Kučova i Sesil Karatantcheva zagrają w finale Powiat Poznański Open 2014

Kristina Kučova  Foto: PPO 2014

Kristina Kučova Foto: PPO 2014Jako pierwsza awans do finału zapewniła sobie Sesil Karatantcheva. Reprezentująca Kazachstan tenisistka pokonała Stephanie Vogt (Szwajcaria) 6:3, 6:3.

Sesil Karatantcheva nie najlepiej rozpoczęła półfinałowe spotkanie. Przegrywała 1:3, ale od tego momentu zaczęła grać pewniej, szczególnie mógł się podobać jej backhand. Z kolei Vogt nie potrafiła utrzymać równego poziomu gry – efektowne zagrania przeplatała dużą liczbę błędów. Szwajcarka przegrała… siedem kolejnych gemów, a pierwszego seta zakończyła podwójnym błędem serwisowym. Od początku drugiej partii to Karatantcheva dyktowała warunki na korcie. Mimo niezbyt pewnego serwisu, potrafiła wygrywać gemy przy własnym podaniu, co było kluczem do końcowego sukcesu.

To wcale nie był łatwy mecz. Co ważne dopisała dziś pogoda, a grać na takim obiekcie i w takiej atmosferze to sama przyjemność – powiedziała po meczu uśmiechnięta Sesil Karatanczeva.

Drugą finalistką została Kristina Kučova. Słowaczka, rozstawiona z numerem 2, pokonała Renatę Voračovą 6:1, 6:2. Nie było to jednak jednostronne spotkanie. Tenisistki grały długie wymiany, rzadko decydując się na skróty i grę przy siatce.

To było trudne i wyczerpujące spotkanie. Znam Renatę i spodziewałam się takiej gry. Bardzo się cieszę z awansu do finału. Po udanym turnieju w WTA w Bukareszcie, gdzie dotarłam do półfinału teraz gram równie dobrze tutaj i zagram w finale ITF – powiedziała po meczu 24-letnia Słowaczka, sklasyfikowna w rankingu WTA na 129 miejscu.

Niedzielny finał zaplanowano na godzinę 12:00. Wstęp do Centrum Tenisowego Sobota jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz